Tekmovanje

SODELUJOČE EKIPE

 

Pekarna Mišmaš

Gimnazija Vič 1: Ravičjoli

Gimnazija Kranj 1: Kabuš

Gimnazija Bežigrad 2: Sociopatike

Gimnazija Ledina: Črni led

Gimnazija Celje – Center: Skorbureti Celjski

Sapramiška

GSŠRM Kamnik: SŠ GRM

Gimnazija Poljane 2: Šilane paprike

Gimnazija Bežigrad 1: So(n)čne sarme

Gimnazija Vič 2: Insendvič Veritas

Sovica Oka

Maribor: Rudolfovi majstri

Gimnazija Poljane 1: Shill-out

Gimnazija Šiška: Veseli ventilčki

Pionirski dom: Πonirc

Prekleti kadilci

SVŠGUGL: Haha lukna

Gimnazija Kranj 2: Kr’u’grm

BIC Ljubljana: Spontani veseljaki

Škofijska klasična gimnazija: Otroci iz zavoda

 

 

ŠILA Valilnica

Gimnazija Celje – Center (mentorica: Mojca Frim)

Gimnazija Vič 3 (mentorica: Sara Šoukal)

KD Pekre – Limbuš (mentorica: Mojca Frim)

Gimnazija Poljane 3 (mentor: Žiga Regina)

SVŠGUGL (mentorica: Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj (mentor: Dino Kapetanović)

Gimnazija Nova Gorica (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Jožeta Plečnika (mentor: Saša Stare)

Gimnazija Bežigrad 3 (mentorica: Mistral Majer)

Dijaški dom Ivana Cankarja (mentor: Jošt Jesenovec)

Video Veliki ŠILA finale 2018/19 na festivalu Junij v Ljubljani

 

PRIZNANJA NAJBOLJ OŠILJENIM V SEZONI 2018/19

 

1. mesto: Veseli ventilčki, Gimnazija Šiška

2. mesto: So(n)čne sarme, Gimnazija Bežigrad 1

3. mesto: Ravičjoli, Gimnazija Vič 1

4. mesto: Kabuš, Gimnazija Kranj 1

 

Najbolj ošiljena improvizatorka: Mina Švajger (Veseli ventilčki)

Najbolj ošiljen improvizator: Vid Lobnik (Rudolfovi majstri)

 

Najbolj ošiljena intro točka: Bolje Rudolfi kot Adolfi (Rudolfovi majstri, Maribor)

Posebna nagrada za ŠILA memesHana Fatur
 

Najbolj ošiljena moderatorka: Sara Šoukal

Najbolj ošiljena sodnica: Olivija Grafenauer

Najbolj ošiljen tehnik: Jan Hrušovar

TEKMOVALNE SKUPINE

A

Gimnazija Nova Gorica: Se filamo (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Bežigrad 1: Beigeeee (mentor: Peter Frankl)

Škofijska klasična gimnazija: Ime (mentorica: Rahela Klopčič)

SVŠGL 1: Tru Slavs (mentor: Jošt Jesenovec)

Gimnazija Vič 2: Ravičjoli (mentorica: Sara Šoukal)

B

Pionirski dom: Πonirc (mentor: Luka Perpar)

Prva gimnazija Maribor: Rudolfovi Majstri (mentorica: Mojca Pibernik)

Gimnazija Celje – Center: Skorbureti celjski (mentorici: Jasmina Čuješ in Mojca Pibernik)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Šibki Šubki (mentorica: Rahela Klopčič)

Šolski center Ljubljana: Aškrčevlji (mentorica: Nika Kovač)

C

Gimnazija Poljane 1: A pol ja? Ne? (mentor: Žiga Regina)

GSŠRM Kamnik: SŠ GRM (mentor: Martin Špendl)

Gimnazija Ledina: Led Česselin (mentorica: Olivija Grafenauer)

BIC: Spontani veseljaki (mentorica: Živa Ahac)

D

Gimnazija Vič 1: Vič in krik (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Kranj: Kabuš (mentor: Rok Bohinc)

Gimnazija Poljane 2: Shill-out (mentorica: Ajda Pretnar)

SVŠGL 2: HA-HA lukna (mentorica: Alja Cerar Mihajlović)

 

Valilnica

SŠOF (mentorica: Marina Vrbavac)

Gimnazija Poljane (mentorici: Olivija Grafenauer in Marina Vrbavac)

SVŠGL (mentorica: Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Kranj (mentor: Mihael Šorli)

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj (mentor: Dino Kapetanović)

Gimnazija Celje – Center (mentorica: Jasmina Čuješ)

Gimnazija Bežigrad (mentorici: Eva Nanut in Teja Bitenc)

Dijaški dom Ivana Cankarja (mentorica: Eva Jus)

Gimnazija Šiška (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Vegova Ljubljana (mentorica: Sara Šoukal)

 

NAJBOLJ OŠILJENI V ŠILA SEZONI 2017/18

  1. mesto: Se filamo (Gimnazija Nova Gorica)
  2. mesto: Ravičjoli (Gimnazija Vič 2)
  3. mesto: A pol ja? Ne? (Gimnazija Poljane 1)
  4. mesto: SŠ GRM (GSŠRM Kamnik)

 

Najbolj ošiljen improvizator: Mihael Verk (Vič in krik – Gimnazija Vič 1)

Najbolj ošiljena improvizatorka: Liza Sočan (A pol ja? Ne? – Gimnazija Poljane 1)

Najbolj ošiljen tehnik: Luka Seliškar

Najbolj ošiljen sodnik: Jošt Jesenovec

Najbolj ošiljen moderator: Žiga Regina

Najbolj ošiljena intro točka: Kako so vroči ti Ravičjoli! (Ravičjoli – Gimnazija Vič 2)

 

Statistika

Izvedli smo 39 predstav rednega dela, 8 valilniških srečanj in 5 posebnih ekshibicijskih predstav.

Predstave smo izvedli v Dijaškem domu Tabor, v Kreatoriju Dijaškega doma Ivana Cankarja, v Hiši otrok in umetnosti, na Kongresnem trgu ter na gostovanjih po Sloveniji (Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor, Celjski mladinski center, MC Kotlovnica Kamnik in Mestna knjižnica Kranj).

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

Knjižni sejem Cankarjev dom

Špil liga

Šiška open – Finale Špil lige

Plata (ČMC Zalog)

Junij v Ljubljani – Impro dan

Biti mlad je zakon (ČMC Bežigrad)

Mentorski vikend

Igraj se z mano

Improviziraj z mano

Impro DIC

Plesa in iger! (ČMC Zalog) – poletna šola

Ana Monro: Mentor kot se šika, predstavitev dobre prakse Bodigatreba

Vizije

Kulturni bazar

 

OSEBJE

Moderatorji

Žiga Regina, Žan Sterle, Teja Bitenc, Sara Šoukal, Rok Škrlep, Peter Šanović, Peter Frankl, Olivija Grafenauer, Mistral Majer, Maja Trampuš, Klemen Kopina, Jošt Cafuta Maček, Jan Kosmač, Jan Hrušovar, Ema Odra Raščan, Dino Kapetanović, Dan Pikalo

Sodniki

Jošt Jesenovec, Mistral Majer, Živa Ahac, Veronika Hana Grubič, Urška Mlakar, Urša Strehar Benčina, Sara Šoukal, Olivija Grafenauer, Mihael Šorli, Marina Vrbavac, Liza Berden, Jošt Cafuta Maček, Eva Nanut, Eva Jus, Ajda Pretnar

Tehniki

Luka Seliškar, Christian Pavuna, Eva Nanut, Martin Špendl, Olivija Grafenauer, Peter Šanović, Teja Bitenc, Veronika Hana Grubič, Anže Virant

Delegati

Olivija Grafenauer, Jan Hrušovar, Jošt Cafuta Maček, Jošt Jesenovec, Mistral Majer, Veronika Hana Grubič

Informatorji

Tjaša Breznik, Teja Lenaršič, Sofija Božič, Sara Gorše, Petra Pance, Nina Beganović, Monika Utroša Škerjanec, Mihael Verk, Manca Suhadolnik, Lucija Avsec, Liza Berden, Iza Prokopovič, Hana Fatur, Diana Kolenc, Ana Logar, Ana Česnik, Aljaž Cafuta Maček, Ajda Osterman

Fotografi

Aiko Zakrajšek, Ana Česnik, Diana Kolenc, Erik Conteras Mencinger, Hana Fatur, Lara Peklar Sečnik, Lucija Avsec, Luka Kirn, Maksim Mičković, Matic Ačko, Mihael Verk, Monika Utroša Škerjanec, Nadja Debeljak, Rok Torkar, Sara Poropat, Urban Tušek in video Luka Plečnik

 

Vodenje in koordinacija: Olivija Grafenauer, Jošt Jesenovec, Mistral Majer

Vodja projekta MIŠ: Urša Strehar Benčina

 

PODPIRAJO NAS

Urad RS za mladino

MOL Urad za mladino

JSKD

JSKD OI Ljubljana

TEKMOVALNE SKUPINE

DIANA

Prva gimnazija Maribor: Rudolfovi Majstri (mentorja Mojca Pibernik in Petko Čakrevski)

Pionirski dom: Πonirc (mentor: Luka Perpar)

Gimnazija Vič 1: Gavrilovič (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Želimlje: Žemlce (mentor: Žiga Regina)

Škofijska klasična gimnazija: Pojmo raj na golaž (mentorica: Rahela Klopčič)

VERSACE

Gimnazija Bežigrad 2: So(n)čne sarme (mentorica: Eva Nanut)

GSŠRM Kamnik: SŠ GRM (mentorja: Martin Špendl in Tim Kern)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Šibki Šubki (mentor: Saša Stare)

SŠOF: Zlati res (mentorja: Jonas Žabkar in Liza Berden)

Gimnazija Vič 2: Vič in krik (mentorica: Sara Šoukal)

DODI

Gimnazija Poljane 1: Impróbum (mentor: Jan Hrušovar)

SVŠGL 1: Tru Slavs (mentor: Jošt Jesenovec)

Gimnazija Nova Gorica: Pleskavice (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Vič 3: Cviček (mentorica: Sara Šoukal)

MATI TEREZA

Gimnazija Bežigrad 1: Beige (mentor: Peter Frankl)

Gimnazija Poljane 2: A pol ja? Ne? (mentor: Žiga Regina)

SVŠGL 2: Šmrkci (mentorica: Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Kranj: Kabuš (mentorja: Rok Bohinc in Aljaž Fereček)

 

Valilnica:

Gimnazija Poljane 3 (mentorica: Ajda Pretnar)

Gimnazija Vič 4 (mentorica: Sara Šoukal)

SVŠGL 3 (mentorica: Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Želimlje 3 (mentor: Žiga Regina)

Gimnazija Želimlje 4 (mentor: Žiga Regina)

ŠC Ljubljana: Gimnazija Antona Aškerca, Srednja strojna in kemijska šola (mentorica: Nika Kovač)

Gimnazija Kranj 2 (mentor: Mihael Šorli)

Gimnazija Celje – Center (mentorica: Jasmina Čuješ)

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj (mentor: Dino Kapetanović)

BIC: Gimnazija in veterinarska šola (mentorja: Jonas Žabkar in Živa Ahac)

Dijaški dom Ivana Cankarja (mentorica: Eva Jus)

ČMC Bežigrad (mentorica: Eva Nanut)

Gimnazija Ledina (mentorica: Olivija Grafenauer)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

NAJBOLJ OŠILJENI/E 20. sezone!
1. mesto: Pleskavice (Gimnazija Nova Gorica)
2. mesto: Πonirc (Pionirski dom)
3. mesto: Impróbum (Gimnazija Poljane 1)
4. mesto: Gavrilovič (Gimnazija Vič 1)

Najbolj ošiljena improvizatorja: Noah Novšak (Gavrilovič – Gimnazija Vič 1) in Filip Mramor (Impróbum – Gimnazija Poljane 1)

Najbolj ošiljeni improvizatorki: Kristina Popit (Gavrilovič – Gimnazija Vič 1) in Diana Kolenc (A pol ja, ne? – Gimnazija Poljane 2)

Najbolj ošiljena intro točka: Tru slavs (SVŠGL 1) – Za nas še ni Game Over

Posebna nagrada za venček intro točk: GavriloVič (Gimnazija Vič 1)

Najbolj ošiljen tehnik: Luka Seliškar

Najbolj ošiljena moderatorka: Maja Trampuš

Najbolj ošiljena sodnika: Jošt Jesenovec in Olivija Grafenauer

Posebno zahvalo smo podelili tudi ustanoviteljicama ŠILE, Alenki Ogrin in Mojci Dimec.
 

Statistika

Izvedenih je bilo 39 predstav rednega dela, 6 valilniških srečanj in 6 posebnih ekshibicijskih predstav.

Predstave smo izvajali v Dijaškem domu Tabor, v Kreatoriju Dijaškega doma Ivana Cankarja, v Hiši otrok in umetnosti, na Kongresnem trgu ter na gostovanjih po Sloveniji (Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor, MC Kotlovnica Kamnik in Mestna knjižnica Kranj).

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

Šolska impro liga ali na kratko ŠILA je projekt ekipe entuziastov, ustvarjalcev in mentorjev improvizacijskega gledališča. Projekt, ki ga skupaj s srednješolci izvajajo že vrsto let, pa je prerastel v strukturiran program društva. Bolj kot ustvarjalna metoda improvizacijskega gledališča je pri improligaših v ospredju medsebojna pripadnost in spodbujanje tistega, kar mlad posameznik najbolje zna. Mlade popelje v svet svobodne ustvarjalnosti, razvijanja pozitivne samopodobe in preseganja mej mogočega. Je primer vrstniškega učenja, kjer mladi mentorji učijo dijake ne le gradnje gledaliških prizorov, ampak tudi kritičnega osvetljevanja različnih družbenih tem. Krepijo medgeneracijsko solidarnost, spodbujajo prostovoljstvo med mladimi, nastopajo za učence bolnišnične šole in na drugih dobrodelnih prireditvah. Društvo za kulturo in izobraževanje IMPRO pa danes ne bi beležilo dvajsete obletnice, če ne bi svojih naporov vlagali tudi v program stalnega usposabljanja mladinskih delavcev in mentorjev, ki svoje znanje neprenehoma predajajo manj izkušenim in mlajšim in tako poskrbijo, da na poti od udeleženca do mentorja vsak najde svoje pravo mesto. (URSM, december 2016)

 

Pripevki: mlad.si, Dnevnik, Nedelo, Vklop, Sijaj,  L’mit, …

  • Gymnasium (Prvi program Radia Slovenija) ŠILA – Šolska impro liga 2017
  • Sodelovanje na 2. festivalu Sifon – slovenski impro festival (november 2016)
  • Izvedba projekta Improviziraj z mano za inkluzijo v mladinskem impro gledališču.
  • Predstava na mladinskem abonmaju Doma kulture v Velenju (februar 2017).
  • Firbcologi (RTV): IMPROVIZACIJA: Kako se učimo improvizacije? (TVS1, 25. nov. 2017)
  • Moderatorska delavnica z Žigo Regino (marec 2017).
  • Udeležba na Kulturnem bazarju v Cankarjevem domu v sklopu Mi smo gledališče (marec 2017).
  • Delavnica za mentorje Alex Fradera (april 2017).
  • Ekshibicija ŠILA Gverila (maj 2017).
  • Sodelovanje na ITN., mladinskem festivalu angažiranega pisanja s predstavo Kako spremeniti svet tukaj in zdaj? 21.4. 2017 na Vodnikovi domačiji Šiška.
  • Sodelovanje na 11. mednarodnem festivalu Igraj se z mano v organizaciji Centra za usposabljanje Janeza Levca in Društva za kulturo inkluzije na Kongresnem trgu v Ljubljani (maj 2017).
  • Delavnica z mednarodnim mentorjem Leejem Whitom za šilarke in šilarje (junij 2017).
  • Veliki ŠILA finale v petek, 9. 6. 2017 ob 18h na Kongresnem trgu v sklopu festivala Junij v Ljubljani, Pleskavice (Gimnazija Nova Gorica) vs. Πonirc (Pionirski dom), moderira Žiga Regina.
  • Sodelovanje na poletni šoli Z igro in plesom v poletje v ČMC Zalog (avgust 2017).
  • Izvedba Mini impro maratona v sklopu dogodka Film na ulici v Zalogu (september 2017).

ŠILA je kot primer dobre prakse izpostavljena v Strategiji Mestne občine Ljubljana za mlade 2016-2025 v poglavju Mladi v kulturi in umetnosti kot projekt nevladne organizacije, ki srednješolce spodbuja h gledališkemu ustvarjanju (str. 55).

 

OSEBJE

Moderatorji

Žiga Regina, Jan Hrušovar, Maja Trampuš, Jošt Cafuta Maček, Olivija Grafenauer, Jošt Jesenovec, Rok Bohinc, Dino Kapetanović, Teja Bitenc, Eva Pavlič, Peter Frankl, Sara Šoukal, Dan Pikalo, Vid Sodnik, Mistral Majer, Jan Kosmač, Klemen Kopina, Ema Odra Raščan, Rok Štemberger, Nastja Uršula Virk

Sodniki

Olivija Grafenauer, Mistral Majer, Jošt Jesenovec, Sara Šoukal, Eva Jus, Urša Strehar Benčina, Dragan Nikčević, Veronika Hana Grubič, Mihael Šorli, Jošt Cafuta Maček, Jan Hrušovar, Ajda Pretnar, Liza Berden, Marina Vrbavac

Tehniki

Olivija Grafenauer, Jan Hrušovar, Peter Šanović, Luka Seliškar, Maja Predalič, Anja Bezlova, Marina Vrbavac, Anže Virant

Delegati

Jošt Jesenovec, Mistral Majer, Olivija Grafenauer, Jan Hrušovar, Jošt Cafuta Maček, Veronika Hana Grubič

Informatorji

Jaša Levstik, Tija Jakič, Julita Kropec, Noah Novšak, Vesna Markič, Nastja Uršula Virk, Brina Minca Herlec, Lara Peklar, Ajda Osterman, Monika Utroša Škerjanec, Tjaša Breznik, Maša Avguštin, Matic Habicht, Tia Garibaldi, Pia Marija Žugman, Kostja Keržan Kuzman, Iza Prokopovič, Kristina Popit, Diana Kolenc, Liza Močnik, Vesna Markič, Iza Prokopovič, Ana Logar

Fotografi

Lara Peklar, Liza Lozar Zajec, Sara Poropat, Aljoša Nikolić, Lucija Avsec, Ana Hafner, Veronika Bračič, Mila Peršin, Maksim Mićković, Nadja Debeljak, Monika Utroša Škerjanec, Maja Blažic, Nika Mrak, Luka Černe, Vita Potočnik, Tia Garibaldi, Iza Prokopovič, Lana Špiler, Ana Logar, Dragana Despot

 

Vodenje in koordinacija: Olivija Grafenauer, Jošt Jesenovec, Mistral Majer

Vodja projekta MIŠ: Urša Strehar Benčina

Koordinator ŠILA skupnosti: Jošt Cafuta Maček

Urednik spletnih vsebin: Žan Sterle

 

PODPIRAJO NAS

Urad RS za mladino

MOL Urad za mladino

JSKD

JSKD OI Ljubljana

TEKMOVALNE SKUPINE

STAREC

Prva gimnazija Maribor: Primati (mentorja: Mojca Pibernik in Petko Čakrevski)

Gimnazija Poljane 1: Bljane (mentorica: Olivija Grafenauer)

SVŠGL 1: Šilan’c (mentorja: Vid Sodnik in Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Poljane 2: Impróbum (mentor: Jan Hrušovar)

Gimnazija Antona Aškerca: AAAA (mentorja: Veronika Hana Grubič in Domen Žalac)

Gimnazija Nova Gorica: Kaktusi (mentorica: Urška Mlakar)

SŠOF: Kot kot kot (mentorja: Liza Berden in Jonas Žabkar)

Gimnazija Vič 3: Vič in krik (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Bežigrad 1: Al Beshir (mentor: Dragan Nikčević)

Gimnazija Vič 1: Viči krema (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Moste + Gimnazija Šiška: Odločeni (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Želimlje 1: Neki čist XY (mentor: Žiga Regina)

MORJE

Pionirski dom: πonirc (mentorja: Luka Perpar in Teja Bitenc)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Šibki Šubki (mentor: Saša Stare)

SVŠGL 2: Improvement (mentorici: Urška Mlakar in Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Bežigrad 2: Beige (mentor: Peter Frankl)

Gimnazija Vič 2: GavriloVič (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Kranj: Đingiskran (mentor: Mihael Šorli)

SVŠGL 3: Squat (mentorici: Urška Mlakar in Alja Cerar Mihajlović)

Gimnazija Poljane 3: Radashay (mentor: Žiga Regina)

Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik: ETA (mentor: Vid Sodnik)

Gimnazija Želimlje 2: Zelenjavčki (mentor: Žiga Regina)

Škofijska klasična gimnazija: Eurovafel (mentor: Uršula Vratuša Globočnik)

Gimnazija Celje Center: Šlampasto štorasti (mentor: Jasmina Čuješ)

 

Valilnica:

Gimnazija Vič 4 (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Bežigrad 3 (mentorica: Eva Nanut)

Gimnazija Želimlje 3 in 4 (mentor: Žiga Regina)

SVŠGL – Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana (mentorica: Mojca Dimec)

Škofijska klasična gimnazija 2 (mentor: Tim Kern)

BIC – Biotehniški izobraževalni center Ljubljana (mentorja: Jonas Žabkar in Natan Žabkar)

Gimnazija Kranj 2 (mentorja: Rok Bohinc in Aljaž Ferencek)

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj (mentor: Saša Stare)

Gimnazija Nova Gorica 2 (mentorica: Urška Mlakar)

DIC – Dijaški dom Ivana Cankarja (mentorica: Eva Jus)

Javni zavod Mladi zmaji: ČMC Bežigrad (mentorica: Ajda Pretnar)

Javni zavod Mladi zmaji: ČMC Zalog (mentorica: Petra Plavšič)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Šilan’c (SVŠGL 1)
  2. mesto: Impróbum (Gimnazija Poljane 2)
  3. mesto: Primati (Prva gimnazija Maribor)
  4. mesto: Bljane (Gimnazija Poljane 1)

Naj šilarka: Nastja Uršula Virk (Impróbum – Gimnazija Poljane 2)

Naj šilar: Klemen Kovačič (Šilan’c – SVŠGL 1)

Naj intro točka: Impróbum (Gimnazija Poljane 2) – Filane Finale

Naj moderator: Žiga Regina

Naj sodnica: Olivija Grafenauer

Nagrada Luč v temi – za posebna prizadevanja v tehnični kabini: Maja Predalič

 

Statistika

Izvedenih je bilo 34 predstav rednega dela, 5 valilniških srečanj in 2 posebni ekshibicijski predstavi.

Predstave smo izvajali v Dijaškem domu Tabor, v Dijaškem domu Ivana Cankarja, v Hiši otrok in umetnosti, na Kongresnem trgu ter na gostovanjih po Sloveniji (Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor in Mestna knjižnica Kranj).

 

Skupina STARECime ekipešt. tekemšt. točk
Prva gimnazija MariborPrimati39
Gimnazija Poljane 1Bljane39
SVŠGL 1Šilan'c38
Gimnazija Poljane 2Impróbum37
Gimnazija Antona AškercaAAAA36
Gimnazija Nova GoricaKaktusi36
SŠOFKot kot kot35
Gimnazija Vič 3Vič in krik35
Gimnazija Bežigrad 1Al Beshir35
Gimnazija Vič 1Viči krema35
Gimnaziji Šiška in MosteOdločeni34
Gimnazija Želimlje 1Neki čist XY33
Skupina MORJEime ekipešt. tekemšt. točk
Pionirski domπonirc39
Gimnazija Jožeta PlečnikaŠibki Šubki38
SVŠGL 2Improvement38
Gimnazija Bežigrad 2Beige37
Gimnazija Vič 2GavriloVič37
Gimnazija KranjĐingiskran36
SVŠGL 3Squat36
Gimnazija Poljane 3Radashay35
Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra KamnikETA35
Gimnazija Želimlje 2Zelenjavčki35
Škofijska klasična gimnazijaEurovafel33
Gimnazija Celje - CenterŠlampasto štorasti33

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

  • ŠILA z oktobrom 2015 preseli prireditve v gledališko dvorano Dijaškega doma Tabor in v DIC Kreatorij.
  • Izvedba projekta Siva pot vodi me – kam že? za informiranje in ozaveščanje o posledicah sive ekonomije (maj-oktober 2015).
  • Nastopa v okviru obeležitve Ljubljane – Zelene prestolnice Evrope 2016 (april 2016).
  • Nastop na Onkološkem inštitutu v sklopu Slovenskih dnevov knjige 2016 (april 2016).
  • Impro klet, radijski improvizacijski turnir, Radio Slovenija, Prvi program (april do junij 2016).
  • Mini impro atelje v Trubarjevi hiši literature (maj 2016).
  • Sodelovanje na 10. mednarodnem festivalu Igraj se z mano v organizaciji Centra za usposabljanje Janeza Levca in Društva za kulturo inkluzije na Kongresnem trgu v Ljubljani (maj 2016).
  • Sodelovanje na dogodku Plata – Z nogometom proti diskriminaciji v ČMC Zalog (maj 2016).
  • Udeležba na Kulturnem bazarju v Cankarjevem domu (marec 2016) in vodenje ogledov po gledališkem zaodrju.
  • Veliki ŠILA finale v petek, 17. 6. 2015 ob 18h na Kongresnem trgu v sklopu festivala Junij v Ljubljani, Šilan’c (SVŠGL 1) vs. Impróbum (Gimnazija Poljane 2), moderira Žiga Regina.

ŠILA je kot primer dobre prakse izpostavljena v Strategiji Mestne občine Ljubljana za mlade 2016-2025 v poglavju Mladi v kulturi in umetnosti kot projekt nevladne organizacije, ki srednješolce spodbuja h gledališkemu ustvarjanju (str. 55).

 

OSEBJE

Moderatorji

Žiga, Regina, Jan Hrušovar, Peter Frankl, Maja Trampuš, Jošt Cafuta Maček, Eva Pavlič, Dan Pikalo, Sara Šoukal, Rok Bohinc, Žan Sterle, Saša Stare, Jani Šumak

Sodniki

Olivija Grafenauer, Mistral Majer, Dan Pikalo, Jošt Cafuta Maček, Eva Jus, Marina Vrbavac, Živa Ahac, Nika Kovač, Ajda Pretnar, Veronika Hana Grubič, Žan Sterle, Sara Šoukal, Liza Berden, Jan Hrušovar, Urša Strehar Benčina

Tehniki

Maja Predalič, Dušan Tomić, Jan Hrušovar, Luka Seliškar, Peter Frankl, Rok Štemberger, Dan Pikalo, Olivija Grafenauer, Anže Virant, Christian Pavuna, Dino Kapetanović

Delegati

Jan Hrušovar, Mistral Majer, Olivija Grafenauer, Luka Seliškar, Jošt Cafuta Maček, Marina Vrbavac

Informatorji

Teja Lenaršič, Iva Vivoda Gobec, Katarina Bole, Noah Novšak, Nika Pongrac, Lara Peklar Sečnik, Jaša Levstik, Žiga Štirn, Matic Habicht, Julita Kropec, Maša Avguštin, David Kolšek, Jaka Smerkolj, Lara Zupan, Mistral Majer, Jan Hrušovar

Fotografi

Ana Hafner, Shana Simić, Julita Kropec, Pia Plevnik, Dragana Despot, Rahela Klopčič, Matic Habicht, Liza Lozar Zajec, Lara Peklar Sečnik

Reporterji

Dragana Despot, Pia Plevnik, Ana Hafner, Urška Medved, Lara Peklar Sečnik, Jaša Levstik, Jaka Smerkolj

 

Vodenje in koordinacija: Jan Hrušovar, Mistral Majer

Vodja projekta MIŠ: Urša Strehar Benčina

Koordinator ŠILA skupnosti: Jošt Cafuta Maček

Urednika spletnih vsebin: Žan Sterle in Kristjan Kolar

 

PODPIRAJO NAS

Urad RS za mladino

MOL Urad za mladino

JSKD

ŠOU

Urad RS za komuniciranje

TEKMOVALNE SKUPINE

KRONA

Gimnazija Bežigrad 1: Al Beshir  (mentor: Dragan Nikčević)

Gimnazija Kranj 1: Kam(p)asutra  (mentorica: Anja A. Bizjak)

SVŠGL 2: Šilan’c  (mentorja: Alja Cerar Mihajlović in Vid Sodnik)

Škofijska klasična gimnazija 2: A veš tisti, k hodjo na vaje  (mentorica: Urša Strehar Benčina)

DINAR

Gimnazija Vič 1: Bradavičke  (mentorica: Sara Šoukal)

SŠOF: Kot kot kot  (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Nova Gorica: Neka leva banda  (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Šibki šubki  (mentor: Saša Stare)

TOLAR

Gimnazija Bežigrad 2: Zmešana jajca  (mentorica: Eva Nanut)

Gimnazija Poljane: Bljane  (mentorica: Olivija Grafenauer)

Gimnazija Vič 2: Viči krema  (mentorica: Sara Šoukal)

Prva gimnazija Maribor: #ĐFH  (mentorja: Petko Čakrevski in Mojca Pibernik)

Pionirski dom: πonirc  (mentorja: Luka Perpar in Teja Bitenc)

Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik: E. T. A.  (mentor: Vid Sodnik)

EVRO

Gimnazija Vič 3: Gavrilovič  (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Kranj 2: Đingiskran  (mentor: Mihael Šorli)

SVŠGL 1: Slađana  (mentor: Jošt Jesenovec)

Škofijska klasična gimnazija 1: Hipotalamus  (mentorja: Nina Košorok in Jošt Jesenovec)

II. gimnazija Maribor: Letzte Minute  (mentorica: Jasmina Čuješ)

Gimnazija Moste + Gimnazija Šiška: Še neodločeni  (mentorja: Urša Strehar Benčina in Dušan Tomić)

 

Valilnica:

Gimnazija Celje – Center  (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Antona Aškerca  (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Vič 4  (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Poljane 2  (mentor: Jan Hrušovar)

Gimnazija Poljane 3  (mentor: Žiga Regina)

Gimnazija Bežigrad 3  (mentor: Peter Frankl)

SVŠGL 3  (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Želimlje 1, 2, 3 in 4  (mentor: Žiga Regina)

Biotehniški izobraževalni center Ljubljana  (mentorja: Natan Žabkar in Jonas Žabkar)

Gimnazija Nova Gorica  (mentorica: Urška Mlakar)

Center za usposabljanje Janeza Levca  (mentorica: Eva Jus)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

1. mesto: Kam(p)asutra (Gimnazija Kranj 1)

2. mesto: Šilan’c (SVŠGL 2)

3. mesto: Slađana (SVŠGL 1)

4. mesto: GavriloVič (Gimnazija Vič 3)

 

Naj šilarka: Urška Pečevnik (Kot kot kot – SŠOF)

Naj šilar: Nejc Blaznik (Kam(p)asutra – Gimnazija Kranj 1)

Naj intro točka: skupna intro točka Bradavičke (Vič 1) in GavriloVič (Vič 3) – Vič gre naprej!

Naj moderator: Žiga Regina

Naj tehnik: Luka Seliškar

 

Statistika

Izvedenih je bilo 40 predstav rednega dela, 7 valilniških srečanj in 3 posebne “ekshibicijske” predstave.

Predstave smo izvajali v CK Španski borci, v Dvorani 28A Srednje vzgojiteljske šole in gimnazije Ljubljana, v Hiši otrok in umetnosti, pred KUDom France Prešeren ter na gostovanjih po Sloveniji (Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor in Mestna knjižnica Kranj).

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

  • Impro klet, radijski improvizacijski turnir, Radio Slovenija, Prvi program (april in maj 2015)
  • sodelovanje na mednarodnem festivalu Igraj se z mano v organizaciji Centra za usposabljanje Janeza Levca in Društva za kulturo inkluzije na Kongresnem trgu v Ljubljani (maj 2015)
  • sodelovanje na mednarodnem impro festivalu Goli oder (november 2014)
  • izobraževanje mentorjev na Improtheaterfestivalu Wuerzburg (oktober 2014)
  • izobraževanje mentorjev na Sprachlos (Speechless) Festivalu v Wuerzburgu (november 2014)
  • ŠILA celovečerec, mentor: Jonas Žabkar (januar-maj 2015)
  • udeležba na Kulturnem bazarju v Cankarjevem domu (marec 2015)
  • sodelovanje na prvem festivalu Sifon – slovenski impro festival (april 2015)
  • izvedba projekta Siva pot vodi me – kam že? za informiranje in ozaveščanje o posledicah sive ekonomije (maj-oktober 2015)
  • Veliki ŠILA finale v soboto, 13. 6. 2015 ob 19h na zunanjem odru KUDa France Prešeren, Kam(p)asutra vs. Šilan’c, moderira Jan Hrušovar.

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, Žiga Regina, Jošt Cafuta Maček, Dan Pikalo, Maja Trampuš, Katarina Veselko, Jan Rozman, Teja Bitenc, Christian Pavuna, Peter Frankl, Dino Kapetanović, Jani Šumak, Eva Pavlič, Mistral Majer, Jošt Jesenovec, Tim Kern, Sara Šoukal

Sodniki

Sara Šoukal, Mistral Majer, Alja Cerar Mihajlović, Eva Jus, Marina Vrbavac, Nika Kovač, Natan Žabkar, Jan Hrušovar, Olivija Grafenauer, Anja Bizjak, Jošt Cafuta Maček, Jošt Jesenovec, Veronika Hana Grubič, Jonas Žabkar, Eva Jus, Urša Strehar Benčina

Tehniki

Luka Seliškar, Maja Predalič, Natan Žabkar, Jan Hrušovar, Dušan Tomić, Anže Virant, Žiga Oset

Delegati

Mistral Majer, Alja Cerar Mihajlović, Jošt Jesenovec, Jan Hrušovar, Olivija Grafenauer, Veronika Hana Grubič

Informatorji

Veronika Martinčič, Iva Vivoda Gobec, Noah Novšak, Nejc Gorenšek, David Kolšek, Katarina Bole, Teja Lenaršič, Jaša Levstik, Jur Kunaver, Eva Oršič, Jaka Smerkolj, Ema Raščan, Julita Kropec

Fotografi

Ana Hafner, Rok Dolenc, Karla Pelko, Urška Pečevnik, David Kolšek, Kristjan Kolar

Vodenje in koordinacija: Jan Hrušovar, Mistral Majer

Operativa: Jošt Jesenovec

 

PODPIRAJO NAS

Urad RS za mladino

MOL Urad za mladino

JSKD

JSKD OI Ljubljana

ŠOU

Urad RS za komuniciranje

TEKMOVALNE SKUPINE

ŠPANSKA STENA

Gimnazija Poljane 1: Pimpro (mentor: Žiga Regina)

Gimnazija Vič 2: Bradavičke (mentorica: Sara Šoukal)

MC Kotlovnica Kamnik: Grde srne (mentor: Vid Sodnik)

Škofijska klasična gimnazija 1: Zjajci (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj: WinPro (mentorja: Rahela Klopčič in Rok Bohinc)

ŠPANSKA MUHCA

Gimnazija Poljane 2: Bljane (mentorica: Olivija Grafenauer)

Gimnazija Vič 1: Obi Vič Kenobi (mentorica: Sara Šoukal)

Prva gimnazija Maribor: Tajči in prijatelji (mentor: Petko Čakrevski)

SVŠGL 3: Blažen med ženami (mentorica: Alja Cera Mihajlović)

Gimnazija Celje – Center: Čižeki (mentor: Vid Šumak)

ŠPANSKI VETRC

Škofijska klasična gimnazija 2: Makabra (mentorica: Nina Košorok)

Gimnazija Bežigrad 1: BAMF (mentor: Peter Frankl)

Gimnazija Nova Gorica: Softiči (mentorica: Urška Mlakar)

Pionirski dom: πonirc (mentor: Luka Perpar)

SVŠGL 2: Slađana (mentorica: Marina Vrbavac)

ŠPANSKA VAS 

Gimnazija Antona Aškerca: We Went Bananas (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Bežigrad 2: Al Beshir (mentor: Dragan Nikčević)

Gimnazija Kranj: Kam(p)asutra (mentorica: Anja A. Bizjak)

Gimnazija Vič 3: Viči krema (mentorica: Sara Šoukal)

SVŠGL 1: Finžgarjevi (mentor: Vid Sodnik)

 

Valilnica:

SŠOF  (mentorici: Liza Berden in Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Nova Gorica  (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Vič 4  (mentorica: Sara Šoukal)

SVŠGL 4  (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Bežigrad 3  (mentor: Tim Kern)

Gimnazija Kranj  (mentor: Mihael Šorli)

Gimnazija Šiška  (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Jožeta Plečnika  (mentor: Sašo Stare)

Srednja ekonomska šola Koper  (mentorja: Eva Štrukelj in Jošt Cafuta Maček)

Škofijska klasična gimnazija 3  (mentorica: Nina Košorok)

Gimnazija Moste  (mentor: Dušan Tomić)

Gimnazija Rudolfa Maistra Kamnik  (mentor: Vid Sodnik)

Center za usposabljanje Janeza Levca  (mentorica: Eva Jus)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Obi Vič Kenobi (Gimnazija Vi? 1)
  2. mesto: Pimpro (Gimnazija Poljane 1)
  3. mesto: Finžgarjevi (SVŠGL 1)

Naj šilarka: Eva Pavlič (Pimpro – Gimnazija Poljane 1)

Naj šilar: Matej Zemljič (Finžgarjevi – SVŠGL 1)

Posebna nagrada: Blendor Sefaj (Tajči in prijatelji – Prva gimnazija Maribor) za solo doprinose

Naj intro: Ali ste vedeli, da žirafe ne morejo kihniti? (Finžgarjevi – SVŠGL 1)

Posebna nagrada: Blažen med ženami (SVŠGL 3) za venček intro točk

Naj moderator: Jan Hrušovar

Naj tehnik: Luka Seliškar

 

Statistika:

Izvedli smo 48 predstav rednega dela, 8 valilniških srečanj in 10 posebnih “ekshibicijskih” predstav. Predstave si je ogledalo okoli 4000 obiskovalcev.

Predstave smo izvajali v CK Španski borci, Hiši otrok in umetnosti, Stari mestni elektrarni – Elektro Ljubljana, na Kongresnem trgu in na gostovanjih po Sloveniji (Mladinski center Celje, Mestna knjižnica Kranj, Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor, MC Kotlovnica Kamnik).

 

DRUGE DEJAVNOSTI:

  • ŠILA se z oktobrom 2013 preseli iz KUDa France Prešeren v Center kulture Španski borci
  • Impro klet, radijski improvizacijski turnir, Radio Slovenija, Prvi program (oktober 2013–junij 2014)
  • sodelovanje na mednarodnem festivalu Igraj se z mano v organizaciji Centra za usposabljanje Janeza Levca in Društva za kulturo inkluzije na Kongresnem trgu v Ljubljani (maj 2014)
  • sodelovanje pri projektu TV Slovenija Rasti! Hrana za prihodnost (2013, 2014)
  • omemba Kulturnega anticiklona kot primera dobre prakse v Nacionalnem programu za kulturo 2014-2017 v poglavju o Kulturno-umetnostni vzgoji, str. 105
  • izobraževanje mentorjev na Improtheaterfestivalu Wuerzburg (oktober 2013)
  • sodelovanje pri mednarodnem medgeneracijskem projektu MyStory pod okriljem ZDUS (2011-2013) (video)
  • ŠILA longform Stičišča (mentorica: Veronika Hana Grubič) (april-junij 2014)
  • sodelovanje pri dobrodelni predstavi Združeni za Domeko (april 2014)
  • delavnica s Shawnom Kinleyem (januar 2014)
  • Festival Junij v Ljubljani: Veliki ŠILA finale! na Kongresnem trgu v soboto, 14. 6. 2014, igrajo Obi Vič Kenobi vs. Pimpro, moderira Jan Hrušovar

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, Svit Senković, Žiga Regina, Peter Frankl, Christian Pavuna, Jan Rozman, Dušan Tomić, Sašo Stare, Jošt Cafuta Maček, Jani Šumak, Sara Šoukal, Rok Bohinc, Jan Kok, Vid Sodnik, Teja Bitenc, Katarina Veselko, Eva Pavlič, Mark Džamastagič

Sodniki

Eva Jus, Mistral Majer, Alja Cerar Mihajlović, Veronika Hana Grubič, Sara Šoukal, Anja Bizjak, Marina Vrbavac, Timijan Jernej Drpič Minatti, Luka Seliškar, Jan Hrušovar, Urša Strehar Benčina, Olivija Grafenauer, Jošt Cafuta Maček, Julija Ovsec, Dragan Nikčević

Tehniki

Luka Seliškar, Dušan Tomić, Jan Hrušovar, Natan Žabkar, Anže Virant, Goran Završnik

Delegati

Alja Cerar Mihajlović, Mistral Majer, Veronika Hana Grubič, Eva Jus, Jan Hrušovar, Jošt Jesenovec

Informatorji

Timijan Jernej Drpić Minatti, Katarina Bole, Veronika Martinčič, Ema Odra Raščan, Julija Ovsec, Lara Ostan, Eva Jus, Veronika Hana Grubič

Vodenje in koordinacija: Eva Jus, Alja Cerar Mihajlović, Mistral Majer

 

PODPIRAJO NAS

MOL Urad za mladino

JSKD

JSKD OI Ljubljana

ŠOU

TEKMOVALNE SKUPINE

PREKMURSKA GIBANICA

Gimnazija Poljane 1: Nalÿpo (mentor: Jan Hrušovar)

Gimnazija Nova Gorica 1: Sokyu čimu (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Vič 2: Bradavičke (mentorica: Sara Šoukal)

Škofijska klasična gimnazija: Elodea Canadensis (mentorica: Nina Košorok)

SVŠGL 2: Staroselci Neon Lampa (mentorica: Marina Vrbavac)

II. gimnazija Maribor: Izključeni (mentor: Jernej Jerovšek)

BLEJSKA KREMŠNITA

Prva gimnazija Maribor: Trotlzihr maheri (mentor: Petko Čakrevski)

Gimnazija Celje – Center: impro GCC (mentor: Vid Šumak)

Gimnazija Ledina: Čemaž (mentorja: Tosja Flaker Berce in Jan Rozman)

Hiša otrok in umetnosti: Zakattycus (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Bežigrad 2: BAMF (mentor: Peter Frankl)

TROJANSKI KROF

Gimnazija Bežigrad 1: Tsvili Raits (mentorici: Eva Jus in Mistral Majer)

Gimnazija Nova Gorica 2: Softiči (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Poljane 2: Pimpro (mentor: Žiga Regina)

Ekonomska gimnazija Kranj: Winpro (mentor: Rok Bohinc)

MC Kotlovnica Kamnik: Grde srne (mentor: Goran Završnik)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček Šupskih (mentor: Sašo Stare)

POTICA

Gimnazija Vič 1: Obi Vič Kenobi (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Kranj: Kam(p)asutra (mentorica: Anja A. Bizjak)

SVŠGL 1: Finžgarjevi (mentor: Vid Sodnik)

Pionirski dom: PI-onirc (mentorica: Mira Petek)

Gimnazija Antona Aškerca: We Went Bananas (mentorica: Katarina Veselko)

 

Valilnica:

Gimnazija Poljane  (mentorica: Olivija Grafenauer)

Gimnazija Bežigrad  (mentor: Dragan Nikčević)

SVŠGL 3x  (mentorica: Mojca Dimec Bogdanovski)

Škofijska klasična gimnazija  (mentorica: Nina Košorok)

Gimnazija Šiška  (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Vič  (mentorica: Sara Šoukal)

TŠC Kranj  (mentor: Christian Pavuna)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Nalÿpo (Gimnazija Poljane 1)
  2. mesto: Obi Vič Kenobi (Gimnazija Vič 1)
  3. mesto: Sokyu čimu (Gimnazija Nova Gorica 1)
  4. mesto: Finžgarjevi (SVŠGL 1)

Naj šilarka: Živa Ahac (Venček Šupskih – Gimnazija Jožeta Plečnika)

Naj šilar: Jošt Jesenovec (Obi Vič Kenobi – Gimnazija Vič 1)

Naj moderator: Jan Hrušovar

Naj tehnik: Dušan Tomić

Naj intro točka: V vsakem od nas se skriva heroj (Obi Vič Kenobi – Gimnazija Vič 1)

Posebna nagrada 1: Najbolje zapuščen fant – Dragi odhajam (tsvili raits – Gimnazija Bežigrad 1)

Posebna nagrada 2: Venček najizvirnejših intro točk – Finžgarjevi (SVŠGL 1)

Posebna nagrada 3: Najboljši ljubezenski prizor

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • Impro klet, radijski improvizacijski turnir, Radio Slovenija, Prvi program (januar–april 2013). Sodelujoče šole: Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Vič, Gimnazija Jožeta Plečnika, SVŠGL, Gimnazija Poljane, Gimnazija Antona Aškerca, Škofijska klasična gimnazija, Gimnazija Ledina.
  • sodelovanje v okviru festivalskega leta Igraj se z mano v organizaciji Centra za usposabljanje Janeza Levca: mednarodni festival Igraj se z mano (maj 2013) in športni dan Igraj se z mano (september 2013)
  • nastop na Mladinstivalu – festivalu mladinskega dela, 31. maj 2013 na Ljubljanskem gradu
  • sodelovanje pri projektu TV Slovenija Rasti! Hrana za prihodnost (2013 in 2014)
  • izobraževanje mentorjev na Berlin Improv Festivalu (marec 2013)
  • sodelovanje pri projektu Bodi up! Sloveske filantropije in udeležba na forumu ob mednarodnem dnevu prostovoljstva (september-december 2012)
  • predstavitev na Kulturnem bazarju v Cankarjevem domu (marec 2013)
  • sodelovanje pri mednarodnem medgeneracijskem projektu MyStory pod okriljem ZDUS (2011-2013)
  • Izvedba ŠILA longforma Chairs (mentor: Peter Frankl) (marec-junij 2013)
  • delavnica Becky Johnson (maj 2013)
  • sodelovanje pri izvedbi Improvizije 2012, v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma, 13. maj 2013
  • Veliki ŠILA finale: 21. 6. 2013 ob 18h, pred KUDom France Prešeren, Nalÿpo vs. Obi Vič Kenobi, moderira Žiga Regina.

 

OSEBJE

Moderatorji

Žiga Regina, Jan Hrušovar, Jan Kok, Nejc Šmit, Svit Senković, Peter Frankl, Vid Sodnik, Sašo Stare, Jani Šumak, Jan Rozman, Rok Bohinc, Dušan Tomić, Tadej Pišek, Igor Bračič, Jure Karas

Sodniki

Urša Strehar Benčina, Mistral Majer, Ajša Jeričević, Natan Žabkar, Marina Vrbavac, Katarina Veselko, Sara Šoukal, Anja Bizjak, Dragan Nikčević, Jonas Žabkar, Luka Seliškar, Veronika Hana Grubič, Eva Jus, Jošt Cafuta Maček, Luka Perpar

Tehniki

Luka Seliškar, Jan Hrušovar, Dušan Tomić, Anže Virant, Natan Žabkar, Goran Završnik

Delegati

Veronika Hana Grubič, Dragan Nikčević, Mistral Majer, Mira Petek, Eva Jus

Informatorji

Julija Ovsec, Timijan Jernej Drpić Minatti, Marko Hrovat, Špela Juvančič, Neža Jaki, Lara Ostan

Reporterji

Petra Plavšić, Liza Berden, Tim Kern, Mira Petek, Rahela Klopčič, Jasmina Hlaj, Maja Trampuš, Olivija Grafenauer, Anja Bizjak

Vodenje in koordinacija: Veronika Hana Grubič, Eva Jus

Operativa: Mistral Majer

 

PODPIRAJO NAS

MOL Urad za mladino

MOL Odsek za izobraževanje

DOS

DSL

TEKMOVALNE SKUPINE

SEDU

Gimnazija Bežigrad 2: [tsvili raits]  (mentorica: Eva Jus)

SVŠGL: Finžgarjevi!  (mentor: Vid Sodnik)

SŠOF: Barbuzli  (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Nova Gorica: Prodamoža(r)  (mentorica: Urška Mlakar)

KLE?U

Pionirski dom: Špionirji  (mentor: Luka Perpar)

Gimnazija Bežigrad 1: Bežijagra  (mentor: Dragan Nik?evi?)

ŠC Antona Aškerca: W.W.B. (We Went Bananas)  (mentorja: Katarina Veselko in Tadej Pišek)

Gimnazija Poljane 2: Šumsko vro?e  (mentor: Žiga Regina)

LEŽU

Gimnazija Vi? 1: Lailej  (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Poljane 1: Nalypo  (mentorica: Ajda Pretnar)

Gimnazija Kranj: Niti ne!  (mentor: Mihael Šorli)

Hiša otrok in umetnosti: Akattycus  (mentorja: Jonas Žabkar in Anže Virant)

Prva gimnazija Maribor: Trotlziher Maheri  (mentor: Petko ?akrevski)

STOU

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih  (mentorica: Veronika Hana Grubi?)

Gimnazija Ledina: ?emaž  (mentor: Tosja Flaker Berce)

2. gimnazija Maribor: Izklju?eni  (mentor: Jernej Jerovšek)

Gimnazija Bežigrad 3: BAMF  (mentor: Peter Frankl)

Gimnazija Vi? 2: Obi Vi? Kenobi  (mentorica: Sara Šoukal)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Laijej (Gimnazija Vi? 1)
  2. mesto: Bežijagra (Gimnazija Bežigrad 1)
  3. mesto: Špionirji (Pionirski dom)
  4. mesto: Nalÿpo (Gimnazija Poljane 1)

najbolj ošiljena improvizatorka: Maja Trampuš (Bežijagra – Gimnazija Bežigrad 1)

najbolj ošiljen improvizator: Voranc Boh (Špionirji – Pionirski dom)

najbolj ošiljen moderator: Žiga Regina

najbolj ošiljena intro to?ka: Iz pikic delamo packe ([tsvili raits] – Gimnazija Bežigrad 1)

– posebna nagrada: ŠILA mjuzikl

 

Statistika:

Izvedli smo 42 predstav rednega tekmovanja in gostovali na Prvi gimnaziji Maribor ter v Mestni knjižnici Kranj.

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • udeležba v oddaji Gymnasium na Prvem programu Radia Slovenija (21. 9. 2011)
  • sodelovanje pri izvedbi in nastop na festivalu Goli oder, discount mednarodnem festivalu improvizacijskega gledališ?a (november 2011)
  • nastop na Festivalu Vizije (JSKD) v Ko?evju s predstavo Pomladni ŠILA mjuzikel, april 2012
  • priprava in izvedba ŠILA mjuzikla (mentorica: Veronika Hana Grubi?) (november 2011-junij 2012)
  • sodelovanje pri mednarodnem medgeneracijskem projektu MyStory pod okriljem ZDUS (2011-2013)
  • sodelovanje pri izvedbi Improvizije 2012, levitra Cankarjev dom, Linhartova dvorana, 12. maj 2012
  • predstavitev na Kulturnem bazarju v Cankarjevem domu (marec 2012)
  • Veliki ŠILA finale: 22.6.2012 pred KUDom France Prešeren ob 19h, Laijej vs. Bežijagra, moderira Jan Hrušovar, pokal podeli Matjaž Šmalc.

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, rx Sašo Stare, Rok Bohinc, Vid Sodnik, Žiga Regina, Nejc Šmit, Vid Šumak, Tadej Pišek, Mistral Majer, Svit Senkovi?, Ajda Pretnar, Tosja Flaker Berce, Miha Možina, Natan Žabkar

Sodniki

Mistral Majer, Veronika Hana Grubi?, Eva Jus, Marina Vrbavac, Ajda Pretnar, Ajša Jeri?evi?, Natan Žabkar, Luka Perpar, Sara Šoukal, Anja A. Bizjak, Katarina Veselko, Jonas Žabkar, Jan Kok, Petra Plavši?, Andrej Avanzo, Peter Frankl

Tehniki

Luka Seliškar, Dušan Tomi?, Natan Žabkar, Jan Hrušovar, Vid Sodnik, Anže Virant

Delegati

Alja Cerar Mihajlovi?, Eva Jus, Veronika Hana Grubi?, Mistral Majer, Marko Hrovat, Dragan Nik?evi?

Informatorji

Marko Hrovat, Erik Spitzer, Julija Ovsec, Timijan Jernej Drpi? Minatti, Eva Jus

Reporterji

Christian Pavuna, Nina Košorok, Petra Plavši?, Matic Hodža Frelih, Jan Rozman, Meta Snedi?, Olivija Grafenauer

Vodenje in koordinacija: Alja Cerar Mihajlovi?, Eva Jus

Operativa: Veronika Hana Grubi?, Mistral Majer

TEKMOVALNE SKUPINE

RAFFAELO

Gimnazija Šiška: C’est la vie (mentorica: Sara Šoukal)

Pionirski dom: Špionirji (mentor: Luka Perpar)

SŠOF 2: Barbuzli (mentor: Jonas Žabkar)

MC Kotlovnica Kamnik: Družinska terapija (mentor: Goran Završnik)

Gimnazija Šentvid: Janovi angelčki (mentorica: Veronika Hana Grubič)

MICHELANGELLO

SŠOF 1: Spejsjani (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Vič 2: Deci đusa, deci vode (mentorica: Irena Strelec)

TŠC Kranj: LIZ (mentorica: Anja A. Bizjak)

Gimnazija Antona Aškerca: We Went Bananas (mentor: Tadej Pišek)

Gimnazija Bežigrad 2: Tsvili raits (mentorica: Eva Jus)

Gimnazija Kranj 2: Niti ne (mentor: Mihael Šorli)

LEONARDO

Gimnazija Vič 1: Črta (mentorica: Irena Strelec)

SVŠGL: Lonček masla (mentorica: Marina Vrbavac)

Prva gimnazija Maribor: Trotlziher maheri (mentorica: Metka Majer)

Gimnazija Kranj 1: Krančips (mentor: Vid Sodnik)

Gimnazija Poljane: Nalypo (mentorica: Ajda Pretnar)

DONATELLO

Gimnazija Ledina: ŠILA Urce (mentor: Rok Bohinc)

Gimnazija Bežigrad 1: Bežijagra (mentor: Dragan Nikčević)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček Šupskih (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Nova Gorica: Insekti (mentorica: Urška Mlakar)

Hiša otrok in umetnosti: Kattycus

 

Valilnica

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. ŠILA urce (Gimnazija Ledina)
  2. [tsvɪ:lɪ raɪts] (Gimnazija Bežigrad 2)
  3. C’est la vie (Gimnazija Šiška)
  4. Špionirji (Pionirski dom)

najbolj ošiljena improvizatorka: Liza Berden (Spejsjani – SŠOF 1)

najbolj ošiljen improvizator: Lun Sevnik (C’est la vie – Gimnazija Šiška)

najbolj ošiljen moderator: Jan Hrušovar

najbolj ošiljena intro točka: PriŠILILI smo do konca (C’est la vie – Gimnazija Šiška)

posebno priznanje – najbolj univerzalna ekipa: C’est la vie (Gimnazija Šiška)

 

Statistika:

Izvedli smo 53 tekem ŠILE, 4 ekshibicije, 5 valilniških srečanj in 4 srečanja MIŠ skupin. V ŠILI je letos sodelovalo 21 ekip, v Valilnici 7 in 7 osnovnih šol v projektu MIŠ. Večina predstav je bila izvedenih v KUDu France Prešeren, gostovali pa smo na Gimnaziji Nova Gorica, v MC Kotlovnici Kamnik, na Prvi gimnaziji Maribor in v Creinativa Kranj.

 

EKIPE

Gimnazija Šentvid – Janovi angelčki

Maja Dolinar, Sara Kovačič, Jan Senković, Tamara Arh, Petra Zgonc, Martika Feldi

 

Gimnazija Jožeta Plečnika – Venček šupskih

Julija Ovsec, Živa Ahac, Rebeka Zajc, Veronika Kumar, Nina Igrutinović, Matjaž Poredoš, Alina Pšeničny

 

Gimnazija Kranj – Krančips

Maja Kejžar, Gaja Pretnar, Petra Ajdovec, Barbara Zupanc, Primož Vodnik, Matej Domevščik

 

Gimnazija Poljane – Nalypo

Eva Smrekar, Aljoša Bregar, Atila Urbančič, Nina Žakelj, Julija Kobal, Iza Thaler, Jure Žibret

 

SVŠGL – Lonček masla

Andrej Avanzo, Sara Dalila Hočevar, Neja Fefer, Maruša Gorišek, Jure Jerele, Katja Slovenc

 

SŠOF – Barbuzli

Luka Zabret, Eva Elena Beus, Eva Petretič, Reja Vogrinčič, David Kueler, Max Čelar, Inja Zalta, Klara Debeljak, Nina Drobnič

 

PREDLOGI SEZONE

zgodovinski dogodek: Invazija morskih ježkov 1923

fobija: boji se čustev

dejavnost pri kaskaderjih: ropanje mestne hiše

odnos v memoarih: slikar in njegov akt

ekspert za vzgajanje vampirjev

sabljanje s kitajskimi palčki

ekstremno likanje

Iskanje kita Benota

šport: erotični skok s palme

hoja po robu

za kisle mumije

obseden s požarno varnostjo

lovljenje mesa za burek

slonja sirotišnica

žongliranje z orožjem za množično uničevanje

založnik in neuspeli pisatelj

navijačica in piflar

odnos: bog in hudič

expert za zlomljena srca

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • sodelovanje pri izvedbi festivala Goli oder, mednarodnega festivala improvizacijskega gledališča (oktober 2010)
  • obveščamo in sodelujemo pri krvodajalski akciji Daruj energijo za življenje
  • ŠILA predstava Ulala na Golem odru, 1. 10. 2010 ob 17h. Predstava je nastala iz delavnice Ritem ljubezni pod vodstvom Maje Dekleva Lapajne.
  • delavnica z Jimom Libbyjem na mentorskem vikendu na Debelem rtiču (september 2010)
  • predstavitev projekta Kulturni anticiklon na Kulturnem bazarju 2011 v Klubu Cankarjevega doma (marec 2011)
  • sodelujemo na MAKfestu – festivalu mladinske altruistične kulture (april 2011)
  • Izvedemo Laki luzers turnir v stilu Canadian Impro Games (CIG) na pobudo Veronike Hane Grubič in Eve Jus, moderira Andrej Težak – Tešky
  • Veliki ŠILA finale: 17. 6. 2011 ob 19h na zunanjem odru KUDa France Prešeren, Šila urce vs. Tsvili raits, moderira Jan Hrušovar. Po predstavi sledi v dvorani glasbeni program z bendi: Kamšot, Samsara, Šundr bend, Salvenger in DJ program Timijan Jernej Drpić Minatti

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, Rok Bohinc, Sašo Stare, Svit Senković, Dan Adlešić, Jani Šumak, Vid Sodnik, Peter Šanović, Žiga Regina

Sodniki

Mistral Majer, Veronika Hana Grubič, Eva Jus, Katarina Veselko, Natan Žabkar, Ajda Pretnar, Sara Šoukal, Ajša Jeričević, Dragan Nikčević, Marina Vrbavac, Jan Kok, Luka Seliškar, Jonas Žabkar, Jan Hrušovar, Urška Mlakar, Andrej Čarni, Tadej Pišek, Julija Ovsec

Tehniki

Natan Žabkar, Luka Seliškar, Dušan Tomić, Tadej Bizjak, Jan Hrušovar, Goran Završnik, Rok Mlakar, David Andrej Francky, Juš Milčinski

Delegati

Alja Cerar, Eva Jus, Mistral Majer, Ana Marija Mitić, Dragan Nikčević, Veronika Hana Grubič

Informatorji

Marko Hrovat, Marina Vrbavac, Timijan Jernej Drpić Minatti, Erik Spitzer, Eva Jus, Peter Frankl

Vodenje in koordinacija: Alja Cerar, Eva Jus

 

PODPIRAJO NAS

MOL – Urad za mladino in Oddelek za kulturo in raziskovalno dejavnost

JSKD Ljubljana

Urad RS za mladino

TEKMOVALNE SKUPINE

BIOLOŠKI ODPADKI

SVŠGL 1: Plesn’ (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Bežigrad 1: Bežijagra (mentor: Dragan Nikčević)

Gimnazija Nova Gorica: Pustimo za naslednjič (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Jurija Vege Idrija: Eastmeday (mentorica: Maša Pfeifer)

STEKLO

Gimnazija Poljane 1: Njivene (mentorja: Alja Cerar in Žiga Regina)

Gimnazija Antona Aškerca: We Went Bananas (mentor: Tadej Pišek)

SVŠGL 2: DMNB (mentorica: Eva Kljun)

TŠC Kranj: LIZ (mentorica: Anja A. Bizjak)

PAPIR

Gimnazija Kranj: Krančips (mentor: Vid Sodnik)

SŠOF: Pesjani (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Poljane 2: Bratje Joras, Bruslimanski ekstrenisti (mentor: Rok Bohinc)

Gimnazija Šiška: Rezervisti (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Ledina: Same babe pa Zala (mentorica: Urška Mlakar)

EMBALAŽA

MC Kotlovnica Kamnik: Družinska Terapija (mentor: Goran Završnik)

Gimnazija Vič: Črta (mentorica: Irena Strelec)

Pionirski dom: Lokal patrionir (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Šentvid: Đabedoid (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Hiša otrok in umetnosti: Attycus (mentorica: Alenka Marinič)

 

Valilnica oz. KA ekipe (12 v KA, 10 v valilnici):

Gimnazija Poljane: Nalypo (mentorica: Ajda Pretnar)

Gimnazija Bežigrad: Ansambel blagor gluhim (mentorica: Eva Jus)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček šubskih (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Gimnazija Vič: Deci đusa deci vode (mentorica: Irena Strelec)

SVŠGL: Šunde (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Antona Aškerca: Ena marka (mentorica: Ajša Jeričević)

Prva gimnazija Maribor (mentorica: Meta Majer)

Gimnazija Kranj: Handa budičeva (mentor: Mihael Šorli)

SŠOF (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Moste (mentorica: Ena Kobentar)

Gimnazija Nova Gorica (mentorica: Eva Kljun)

Gimnazija Jurija Vege Idrija (mentorica: Maša Pfeifer)

 

MIŠ:

OŠ Trnovo – mentorica: Ana Marija Mitić

OŠ Milan Šuštaršič – mentor: Andrej Čarni

OŠ Sostro – mentorja: Majda Tomc in Gašper Tesner

OŠ Stražišče Kranj – mentorici: Nežka Pretnar in Simona Jereb

OŠ Fran Albreht Kamnik – mentor: Goran Završnik

Pionirski dom – mentor: Luka Perpar

OŠ Majde Vrhovnik – mentorica: Petra Podlesnik

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. PesJani (SŠOF)
  2. Plesn’ (SVŠGL 1)
  3. Črta (Gimnazija Vič 1)
  4. Njivene (Gimnazija Poljane)

najbolj ošiljena improvizatorka: Zala Gruden (Same babe pa Zala – Gimnazija Ledina)

najbolj ošiljen improvizator: Jan Rozman (Plesn’ – SVŠGL 1)

najbolj ošiljen moderator: Jan Hrušovar

najbolj ošiljena intro točka: Preko Šiške, čez Ledino … (Pesjani – SŠOF)

 

Statistika:

V ŠILI sodeluje 18 ekip, 10 v Valilnici, 7 v MIŠ. Skupno smo izvedli  70 prireditev pretežno v Ljubljani, nekaj pa tudi na gostovanjih v Idriji, Kamniku in Kranju, ki si jih je skupno ogledalo okoli 5000 obiskovalcev.

 

EKIPE

Gimnazija Jurija Vege Idrija – Eastmeday

Iztok Jereb, Staš Hvala, Hana Vončina, Matic Vogrič, Naja Vojska

Gimnazija Nova Gorica – Pustimo za naslednjič

Klavdija Koražija, Melita Čibej, Sara Zemljič, Nika Medved, Mojca Konda, Lucija Skrt, Mery Gobec, Matjaž Bajc, Monika Pirc, Klemen Niessner

MC Kotlovnica Kamnik – Družinska terapija

Tomaž Bratovž, Lara Trstenjak, Gašper Golob, Lovro Petek, Sašo Slabajna

Gimnazija Šiška – Rezervisti

Janja Štavar, Jerneja Čanč, Neža Avbelj, Gašper Pinter, Tim Klančišar, Lun Sevnik, Žan Papič, Hana Leskovec

SVŠGL – Plesn’

Sara Jelen, Ana Romih, Mojca Soudat, Jan Rozman, Zala Ana Štiglic, Naomi Novak, Laura Štangelj, Maja Radojevič

Gimnazija Moste valilnica

Žan Zodrovec, Teja Jakič, Sara Jalovec, Živa Kočevar, Arjeta Ajvazi, Janez Karlin, Irma Muhić, Petra Avbelj, Tjaša Pavlič

 

PREDLOGI SEZONE

dejavnost za Jara-raja: praznovanje ob dnevu beguncev

odnos za Memoare: TV zvezdi

ekspert za množično sekanje glav

ekspert za mimiko planetov

3mono dogodek: zimske počitnice v Pompejih

Prišel, Videl, Šel, kriminalka

hiba: misli da je panda

Kurja lojtra, grozljivka

hiba: govori tudi kar razmišlja

šah z granatami

Avto, kje je moj stari, limonada

ninja turnir

čustvo: simpatično primitiven

prostor za Sedu-kleču-ležu-stou: masažni salon

dogodek: dan, ko so se ljudje prenehali tuširati

ekspert za čakanje

papajino vnebovzetje

O moj bog, mladinska srhljivka

Ljubim tvojo taščo

izum zraka

Ljubezen v koprivah, finska telenovela

eksotični šport: preganjanje revnih

zgodovinski dogodek: revolucija velikonočnih zajcev

Igorjeva skušnjava, Makedonija, erotični vojni film

Ekspert za spolno usmerjenost rib

Umetnostno pospravljanje

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • izvedba projekta Kulturni anticiklon – projekt s področja kulturne vzgoje in bralne pismenosti, ki je bil sofinanciran iz sredstev Evropskih socialnih skladov (ESS) in Ministrstva za šolstvo in šport. Osnova, temelj in pobudnik projekta je bila ravno ŠILA (2009–2010)
  • Mentorski vikend na Debelem rtiču, september 2009: delavnici Alenka Marinič – Zgrabi trenutek (osnove klovnovske igre) in Irena Strelec – delavnica Perspektive
  • dvodnevna impro delavnica Alenke Marinič in Maje Dekleva, oktober 2009 v okviru Golega odra, končna produkcija delavnice na festivalu, 4. 10. 2009 v KUD France Prešeren
  • predstava 3 na mah 9. 10. 2009 v KUDu France Prešeren
  • nastop ob Dnevu knjižnic v Mestni knjižnici Ljubljana v enotah: Moste, Bežigrad, Vič (november 2009)
  • izvedemo delavnico za moderatorje, ki jo vodi Jan Hrušovar, januar 2010 v KUDu France Prešeren
  • ustanovi se ŠILA Gverila in pripravi predstavo Letni časi, premiera 23. 3. 2010 ob 18h v KUDu France Prešeren
  • sodelujemo na MAKfestu – festivalu mladinske altruistične kulture, 17. 4. 2010
  • nastop za Društvo slovenskih pisateljev na Dnevih knjige pred Magistratom (april 2010)
  • nastopi za osnovne šole
  • izvedemo nastop za IATEFL (maj 2010)
  • delavnica za OŠ Sostro (maj 2010)
  • ŠILA sodeluje v maestro formatu Špopad generacij, ki ga organizira Impro liga, maj 2010
  • udeležba na Kulturnem bazarju in nastop ekip z Gimnazije Antona Aškerca, Gimnazije Vič in Gimnazije Šentvid, 20. 5. 2010, Cankarjev dom
  • Šilarji in mišarji igrajo v promo filmu za akcijo Očistimo Slovenijo 2010
  • Veliki ŠILA finale: 18. 6. 2010 ob 19ih pred Kudom France Prešeren, Pesjani vs. Plesn’, moderira Jan Hrušovar, pokal podeli Roza, po predstavi pa sledi druženje šilarjev
  • izid KA knjige: publikacije o projektu Kulturni anticiklon – s področja kulturna vzgoja in bralna pismenost / Mojca Dimec Bogdanovski; priloge uredila Alja Cerar; [fotografije Klemen Ilovar] (Ljubljana: Kulturni anticiklon – SVŠGL, 2010 ([Kranj]: Žnidarič))

 

Projekt Kulturni anticiklon (KA)

(28. 1. 2009 – 31. 10. 2010)

Kulturni anticiklon ali krajše KA je projekt s področja kulturne vzgoje in bralne pismenosti, ki izhaja iz ŠILE – šolske impro lige in jo nadgrajuje. Poteka na devetih slovenskih gimnazijah in v KUD-u France Prešeren. Vodi ga Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija (SVŠGL), vključen je v vsebinski sklop vključevanja kulturne vzgoje za dvig ravni kulturne pismenosti, financiran pa je s strani Ministrstva za šolstvo in šport ter Evropskih socialnih skladov (ESS).

Kulturni anticiklon deluje med dijakinjami in dijaki prvih letnikov: Gimnazija Poljane, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Vič, Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana, Gimnazija Antona Aškerca, Gimnazija Jurija Vege Idrija, Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor in SVŠGL, izboljšuje kulturno vreme, zbira ustvarjalne tokove ter dijakinjam in dijakom omogoča aktivno vključevanje v kulturno dogajanje. Razteza se od impro gledališča, preko oblikovanja uprizoritvenih dogodkov, gledaliških tekem, do digitalnih ustvarjalnosti. Ukvarjanje z umetnostjo v srednji šoli, konkretno z gledališko, uprizoritveno, sistematično sprejema kot nenadomestljiv element humanistične izobrazbe. Improvizacijsko gledališče pa zagotavlja živost in neposrednost, v projektu sodelujejo in ga oblikujejo mladi mentorji, ki so sami svoja prva gledališka znanja črpali iz ŠILE.

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, Vid Sodnik, Sašo Stare, Klemen Ilovar, Žiga Regina, Dan Adlešić, Svit Senković

Sodniki

Veronika Hana Grubič, Mistral Majer, Eva Jus, Tadej Pišek, Ajša Jeričević, Alja Cerar, Sara Šoukal, Rok Bohinc, Tadej Pišek, Dragan Nikčević, Andrej Čarni, Jonas Žabkar, Urška Mlakar, Ajša Jeričević

Tehniki

David Andrej Francky, Dušan Tomić, Juš Milčinski, Samo Ljubešić, Miha Pelko, Goran Završnik, Marko Borič

Delegati

Eva Jus, Ana Marija Mitić, Mistral Majer, Sara Šoukal, Ena Kobentar, Rok Bohinc

Informatorji

Marko Hrovat, Klemen Ilovar, Marina Vrbavac, Mistral Majer, Veronika Hana Grubič

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Ana Marija Mitić in Eva Jus

 

PODPIRAJO NAS

MOL Oddelek za predšolsko vzgojo in izobraževanje

MOL Urad za mladino

MOL Oddelek za kulturo in raziskovalno dejavnost

Urad RS za mladino

JSKD

TEKMOVALNE SKUPINE

MARIO

Gimnazija Poljane: Njivene (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Ledina: Lej Kuk Nas Je (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Bežigrad: Ubežniki (mentorica: Eva Jus)

Gimnazija Nova Gorica: Žmigoritke (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Jurija Vege Idrija: Eastmeday (mentorica: Maša Pfeifer)

ZOOM

MC Kotlovnica Kamnik: Družinska Terapija (mentor: Goran Završnik)

SVŠGL: Plesn’ (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Vič: Smørkniv (mentorica: Irena Strelec)

TŠC Kranj: LIZ (mentorica: Anja A. Bizjak)

Pionirski dom 1: Pioniromani (mentorica: Urša Strehar Benčina)

NEDELJSKIH 60

Gimnazija Kranj 2: Kranjskih 0 (mentor: Vid Sodnik)

Gimnazija Antona Aškerca: Preveč vetra (mentorica: Katarina Veselko)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček Šupskih (mentor: Toni Cahunek)

Prva gimnazija Maribor: Kovačeve Kobile (mentorica: Meta Majer)

Gimnazija Šentvid 1: Nagice (mentorica: Nina Orlić)

SPET DOMA

SŠOF: Diarea (mentor: Gašper Tesner)

Gimnazija Šentvid 2: Teolčice (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Kud FP: Kudalibre (mentor: Jonas Žabkar)

Pionirski dom 2: Lokal patrionir (mentorica: Urša Strehar Benčina)

Gimnazija Kranj 1: Kr Voč (mentor: Mihael Šorli)

 

Valilnica:

Gimnazija Bežigrad – mentor: Dragan Nikčević

Gimnazija Šiška – mentorica: Sara Šoukal

Gimnazija Poljane – mentorica: Alja Cerar

SVŠGL – mentorica: Eva Kljun

Gimnazija Jurija Vege Idrija – mentorica: Maša Pfeifer

Gimnazija Antona Aškerca – mentor: Tadej Pišek

Gimnazija Vič – mentorica: Irena Strelec

 

MIŠ:

OŠ Trnovo – mentorici: Ana Marija Mitić in Ajša Jeričević

OŠ Milan Šuštaršič – mentorica: Veronika Hana Grubič

OŠ Stražišče Kranj – mentorici: Nežka Pretnar in Simona Jereb

Hiša otok in umetnosti – mentorica: Alenka Marinič

OŠ Fran Albreht Kamnik – mentor: Goran Završnik

OŠ Sostro – mentorja: Majda Tomc in Gašper Tesner

Pionirski dom – mentorica: Urša Strehar Benčina

OŠ Venclja Perka Domžale

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Plesn’ (SVŠGL 1)
  2. Njivene (Gimnazija Poljane 1)
  3. Venček šupskih (Gimnazija Jožeta Plečnika)
  4. Diarea (SŠOF)

najbolj ošiljena improvizatorka: Marina Vrbavac (Diarea – SŠOF)

najbolj ošiljen improvizator: Klemen Ilovar (Diarea – SŠOF)

najbolj ošiljen moderator: Jan Hrušovar

najbolj ošiljena intro točka: Njivene za crkn’t (Njivene – Gimnazija Poljane)

 

Statistika:

Izvedli smo 51 rednih tekem ŠILE, 6 ekshibicij, 8 prireditev Valilnice, 8 prireditev MIŠ, 6 predstav za kulturne dneve OŠ in 8 delavnic na šolah. V ŠILI je sodelovalo 20 skupin, 7 v Valilnici, 7 v MIŠ, kar je skupno preko 350 mladih improvizatorjev, ki so se pokazali na 80 prireditvah.

 

PREDLOGI SEZONE

ekspert za petje pod tušem

Sinhro: Od mlaja do raja

hitrostno tuširanje čez ovire

Eksotični šport: smrtonosno šivanje

downhill na drsalkah

suši bar v Rušah

prostor za 3 minute: simulator za učenje letenja

Pisalni stroj: Potovanje malega backa

Govorilna ura: Tito je na skrivaj bral erotično poezijo

ekspert za uničevanje trenutka

Sinhro: Solza iz slanine

ekspert za konkretna preroška videnja

Crkn: Le katere barve so šivi na tvojih hlačah, basen

poklic: vrvohodec

ekspert za vrtenje ljudi okoli prsta

dogodek: posvetitev Obame

Robustnost se plača, pravljica za lahko noč

čustvo: zajeban pohotnež

delanje umetniških struktur iz kinderjajčkov

Nežno ugrizni me v koleno

Možje v črnem in peklenska pomaranča, viteški roman

vračanje vrtnih palčkov v naravno okolje

razpad Ninja želv

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • izide priročnik Impro discipline z ogrevalnimi: delovni snopič / izbrala in uredila Mojca Dimec Bogdanovski, ogrevalne Alja Cerar (Ljubljana: KUD France Prešeren Trnovo, 2008)
  • izlet ŠILE in Impro lige v Graz na impro tekmo Kanada (Rapid Fire Theatre): Avstrija (Theater im Bahnhof), september 2008
  • mentorski vikend v Domu ZPM v Zgornjih Gorjah, delavnica Mojce Funkl, za nove mentorje pa tudi discipline z Mojco Dimec (september 2008)
  • produkcija ŠILA tabora na mednarodnem impro festivalu Goli oder 17. 10. 2008
  • organiziramo delavnico za učiteljice osnovnih šol, vodi Mojca Dimec, oktober 2008
  • uvedemo sobotna ŠILA miganja
  • delavnice in nastopi za osnovne šole
  • gibalna delavnica Goran Bogdanovski, januar 2009
  • delavnica za moderatorje, vodi Toni Cahunek, marec 2009
  • udeležba na Kulturnem bazarju 2009 v Cankarjevem domu, maj 2009
  • udeležba na konferenci o gledališki pedagogiki v Ljubljani, 1. 7. 2009 (Irena Strelec)
  • Veliki ŠILA finale: petek, 19. 6. 2009 ob 19h pred KUDom France Prešeren, Njivene vs. Plesn, moderatorja finala sta Jan Hrušovar in Juš Milčinski, pokal podelila mestna svetnica Milena Blažič. Prve akcije Kulturnega anticiklona. Afterparti: 2 benda s po tremi komadi (Ledinci in fantovska sekcija KUDa Libre), DJ Jan Rozman.
  • delavnici za mlade mentorje pod vodstvom Maje Dekleva in Alenke Marinič

 

Projekt Kulturni anticiklon (KA)

(28. 1. 2009 – 31. 10. 2010)

Kulturni anticiklon ali krajše KA je projekt s področja kulturne vzgoje in bralne pismenosti, ki izhaja iz ŠILE – šolske impro lige in jo nadgrajuje. Poteka na devetih slovenskih gimnazijah in v KUD-u France Prešeren. Vodi ga Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija (SVŠGL), vključen je v vsebinski sklop vključevanja kulturne vzgoje za dvig ravni kulturne pismenosti, financiran pa je s strani Ministrstva za šolstvo in šport ter Evropskih socialnih skladov (ESS).

Kulturni anticiklon deluje med dijakinjami in dijaki prvih letnikov: Gimnazija Poljane, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Vič, Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana, Gimnazija Antona Aškerca, Gimnazija Jurija Vege Idrija, Gimnazija Nova Gorica, Prva gimnazija Maribor in SVŠGL, izboljšuje kulturno vreme, zbira ustvarjalne tokove ter dijakinjam in dijakom omogoča aktivno vključevanje v kulturno dogajanje. Razteza se od impro gledališča, preko oblikovanja uprizoritvenih dogodkov, gledaliških tekem, do digitalnih ustvarjalnosti. Ukvarjanje z umetnostjo v srednji šoli, konkretno z gledališko, uprizoritveno, sistematično sprejema kot nenadomestljiv element humanistične izobrazbe. Improvizacijsko gledališče pa zagotavlja živost in neposrednost, v projektu sodelujejo in ga oblikujejo mladi mentorji, ki so sami svoja prva gledališka znanja črpali iz ŠILE.

 

OSEBJE

Moderatorji

Jan Hrušovar, Juš Milčinski, Mistral Majer, Sara Šoukal, Toni Cahunek, Sašo Stare, Jure Karas, Tadej Pišek, Matej Kolenc, Rok Bohinc, Svit Senković, Jani Šumak, Vid Sodnik, Ana Marija Mitič, Jonas Žabkar, Dan Adlešić

Sodniki

Eva Jus, Mistral Majer, Alja Cerar, Jonas Žabkar, Urška Mlakar, Zala Vidali, Veronika Hana Grubič, Katarina Veselko, Jošt Cafuta Maček, Mira Petek, Marko Hrovat, Ana Marija Mitić, Jonas Žabkar, Jan Kok, Rok Bohinc, Mihael Šorli, Dragan Nikčević, Gašper Tesner, Anja A. Bizjak, Sara Šoukal

Tehniki

David Andrej Francky, Marko Borič, Dušan Mulac, Goran Završnik

Delegati

Ana Marija Mitić, Alenka Ogrin, Ena Kobentar, Mistral Majer

Informatorji

Marko Hrovat, Veronika Hana Grubič, Eva Jus

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Ana Marija Mitić

 

PODPIRAJO NAS

MOL Oddelek za predšolsko vzgojo in izobraževanje

JSKD

JSKD Ljubljana

TEKMOVALNE SKUPINE

A SI TI TUD NOT PADU?

SVŠGL : Plesn’ (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček Šupskih (mentor: Toni Cahunek)

Gimnazija Bežigrad 2: Ubežniki (mentorica: Eva Jus)

Gimnazija Šentvid: Nagice (mentorica: Nina Orlić)

Gimnazija Vič 2: Vič Firič (mentorica: Irena Strelec)

JAKOB, JAKOB K NOGI!

Gimnazija Poljane: inteRpol (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Moste: Wotse (mentorica: Ena Kobentar)

Gimnazija Nova Gorica: Afne.GO (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Jurija Vege Idrija: Eastmeday (mentorica: Maša Pfeifer)

JOK BRATE, ODPADE!

Gimnazija Vič 1: Leonardo da Viči (mentorica: Irena Strelec)

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo: Diarea (mentor: Gašper Tesner)

Gimnazija Ledina: 3 debele nemke (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Kranj: Kr voč (mentor: Mihael Šorli)

Pionirski dom 2: Lokal patrionir (mentorica: Urša Strehar Benčina)

ROŽLE, TIS’ CEPEC!

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica: Bjanka Kršmanc)

Gimnazija Bežigrad 1: Das Adi IX (mentorica: Zala Vidali)

Gimnazija Murska Sobota: MIKK’s Crew (mentor: Boštjan Lačen)

Prva gimnazija Maribor: Plestenjaki iz omare (mentorica: Teja Fuchs)

 

Valilnice:

Gimnazija Vič (mentor: Jonas Žabkar)

Gimnazija Jožeta Plečnika (mentor: Jan Kok)

Gimnazija Bežigrad (mentorica: Mistral Majer)

Gimnazija Kranj (mentor: Vid Sodnik)

Gimnazija Antona Aškerca (mentorica: Katarina Veselko)

Gimnazija Poljane (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Šentvid (mentorica: Veronika Hana Grubič)

Hibrid – KUDIČKI: OŠ Trnovo in Srednja šola za oblikovanje in fotografijo (mentorica: Ana Marija Mitić)

 

MIŠ

OŠ Trnovo (mentorica: Ana Marija Mitič)

OŠ Milan Šuštaršič (mentorica: Veronika Hana Grubič)

OŠ Hinko Smrekar (mentorica: Eva Kljun)

OŠ Stražišče Kranj (mentorica: Pina Gruden)

Pionirski dom (mentorica. Bjanka Kršmanc)

Hiša otrok in umetnosti (mentorica: Alenka Marinič)

OŠ Fran Albreht Kamnik (mentor: Goran Završnik)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Venček Šupskih (Gimnazija Jožeta Plečnika)
  2. Pioniromani (Pionirski dom)
  3. Interpol (Gimnazija Poljane)
  4. Kr Voč (Gimnazija Kranj)

najbolj ošiljena improvizatorka: Mira Petek (Pioniromani – Pionirski dom)

najbolj ošiljen improvizator: Jan Kok (Venček Šupskih – Gimnazija Jožeta Plečnika)

najbolj ošiljen moderator: Jan Hrušovar

najbolj ošiljena intro točka: Gorenjski Pulp Fiction (Kr voč – Gimnazija Kranj)

najbolj obetavna ekipa: Kudički (SŠOF in OŠ Trnovo)

posebno priznanje »častni šilar«: Dušan Mulac

 

Statistika:

Izvedli smo 44 rednih predstav ŠILE, 6 ekshibicij, 8 valilniških srečanj, 8 MIŠ srečanj, 7 kulturnih dni za OŠ, 9 predstav po slovenskih knjigarnah, 4 za različne naročnike, 4 za bolne otroke na pediatrični kliniki in drugod – skupaj 90 prireditev.

Sodelovalo je 18 skupin v ŠILI, 7 v Valilnici in 7 v MIŠ, kar je skupaj preko 300 mladih improvizatorjev.

 

EKIPE

Gimnazija Bežigrad 2 – Ubežniki

Miha Zemljič, Vid Sever, Nika Ambrožič, Tinka Vivoda Gobec, Ana Zupančič, Ula Štok, Ana Kogovšek, Alma M. Mozetič, Rok Keglevič

Gimnazija Jurija Vege Idrija – Eastmeday

Haris Aldžić, Nina Filipič, Iztok Jereb, Amanda Likar, Ana Vehar, Maja Vojska, Matic Vogrič, Matej Tratnik, Jaka Mohorič, Rebeka Bogataj

SVŠGL –  Plesn’

Ana Romih, Mojca Sovdat, Staša Usnik, Jan Rozman, Danijel Petkovič, Sara Jelen, Maja Slanc, Leon Marič

Gimnazija Moste – Wotse

Alja-Ajke Ziherl, Manja Zadel, Paskal Majer, Timotej Bistan, Domen Verovšek, Denis Tatar, Klemen Jarc

Gimnazija Poljane – Interpol

Ajda Zupančič, Eva Zibler, Anja Mrak, Maša Jeričevič, Pia Nikolič, Petra Znoj, Žiga Regina, Neža Adamič, Ajda Pretnar, Neja Frantar

Gimnazija Jožeta Plečnika – Venček Šupskih

Jan Kok, Katja Lucin, Peter Frankl, Bor Klemenc-Mencin, Vanja Matovič, Miha Možina, Tereza Poljanič

Gimnazija Vič valilnica

Katerina Kuljan, Živa Logar, Liza Berden, Petra Pance, Aljaž Vidmar, Andrej Prevanje, Alja Zore, Eva Lužnik Žnidarič

Gimnazija Vič 2 – Vič Firič

Ana Potočnik, Katarina Rakušček, Neža Sluga, Tamara Lacič, Kristijan Radikovič, Anže Jesenovec, Marta Hojker, Nejc Suhadolnik

Gimnazija Vič 1 – Leonardo da Viči

Luka Seliškar, Klemen Hrovat, Ivan Kukuljan, Nastja Repše, Zala Mojca Jerman Kuželički, Nejka Šegatin, Ajda Bračič, Natan Žabkar, Monika Ferran, Maša Bizjak, Polona Piltauer, Uroš Ažman

Gimnazija Šentvid – Nagice

Taja Jurman, Vanja Žižič, Urša Regvar, Stefan Rac, Jule Šmit, Luka Bratuš, Saša Janič

Gimnazija Kranj – Kr voč

Matej Belingar, Mana Gartnar, Jan Grilc, Dejan Rabič, Barbara Ribnikar, Aja Ropret Knez, Kaja Ropret Perne, Nejc Šmit, Matevž Vugrin, Sabina Žibert

SŠOF – Diarea

Sašo Štih, Klemen Šalomon, Klemen Ilovar, Dan Adlešič, Marina Vrbavac, Anja Rogelj, Aljaž Košir, Iris Pokovec

 

PREDLOGI SEZONE

ekspert za intelektualno življenje kefirjevih glivic

ekspert za psihologijo poštnih uslužbencev

Memoari: plačani morilec in žrtev

5 dag senfa, domišljiski spis

Pozabi na maslo, pridiga

3 min: pivovarna, ginekolog, riba

Memoari: Romeo in Julija

Čajniz box: Žid in ateist

Mali možgani, ki bi želeli biti večji

3mono: vseslovensko tekmovanje samokolnic

Memoari: H&M tovarna v Bangladešu

Gospod, ali mi odstopite stol, biblijska zgodba

Ko je bilo včeraj jutri

travma za Roke: ET jo je pretepel

Čajniz box: beg iz zapora

ekspert za jodlanje pand

Memoari: navijačica in trener

3mono: oskarji

Luzer: najslabše pravljično bitje

temna stran mavrice

ekspert za žegnanje žiraf

Povej mi kdaj, zeleni vombat

metanje Francoza

travma za Roke: starši so ga prodali na eBayu

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • nastop na Mladem Prešernu: koncert Slon in Sadež ter ŠILA ekshibicija 1. 9. 2007
  • nastopi za Mladinsko knjigo: sejem MK na Gospodarskem razstavišču “Ko te knjiga butne” 22. 9. 07, MK Celje, MK Koper, MK Maribor, MK Novo Mesto, MK Slovenj Gradec in Ljubljana Konzorcij (oktober in november 2007)
  • sodelujemo na mednarodnem impro festivalu Goli oder s predstavo SMS (mentorja: Maja Dekleva in Jonas Žabkar)
  • izvedba 10 kulturnih dni za osnovne šole
  • nastopi za Pediatrično kliniko (LJ,  CŠOD Peca-Mežica in za dializni oddelek v CŠOD Lipe-Rog Črmošnjice)
  • nastop za PIL (april 2008)
  • udeležba in predstavitev ŠILE (kot primera dobre prakse) na okrogli mizi “Izobraževanje in kultura – partnerja v ustvarjalnosti” na Festivalu ustvarjalnosti in inovativnosti pri učenju na Gospodarskem razstavišču (april 2008)
  • izvedli delavnico z duom The Crumbs (15. 4. 2008)
  • nastop za IATEFL – Slovensko društvo učiteljev angleškega jezika na podelitvi priznanj v Termah Topolšica (maj 2008)
  • nastop za Goethe Institut v SEMu (junij 2008)
  • Veliki ŠILA finale: 20. 6. 2008 ob 19h pred KUDom France Prešeren Venček Šupskih – Pioniromani, moderira Juš Milčinski
  • izvedli poletni ŠILA tabor v Črmošnjicah (6.-12. julij 2008) CŠOD Lipa, Rog Črmošnjice, mentorji Maja Dekleva, Tomaž Lapajne in Ana Marija Mitić

 

OSEBJE

Moderatorji

Juš Milčinski, Rok Bohinc, Sašo Stare, Svit Senković, Jan Hrušovar, Vid Sodnik, Matej Kolenc, Jonas Žabkar, Mistral Majer, Tadej Pišek, Zala Vidali, Toni Cahunek, Meta Majer, Ana Marija Mitić, Jure Karas

Sodniki

Alja Cerar, Mistral Majer, Rok Bohinc, Veronika Hana Grubič, Katarina Veselko, Tadej Pišek, Eva Jus, Jonas Žabkar, Dragan Nikčević, Ana Marija Mitič, Alenka Ogrin, Bjanka Kršmanc, Gašper Tesner, Mihael Šorli, Jan Hrušovar, Urška Mlakar, Tomaž Lapajne

Tehniki

Dušan Mulac, David Andrej Francky, Jan Hrušovar, Uroš Žuraj, Marko Borič

Delegati

Alenka Ogrin, Ana Marija Mitič, Mistral Majer, Eva Jus, Ena Kobentar, Jan Hrušovar, Irena Strelec, Nejc Simšič

Info točka

Eva Jus, Veronika Hana Grubič, Katarina Veselko, Marko Hrovat, Mistral Majer

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Ana Marija Mitić

 

PODPIRAJO NAS

JSKD

ŠOU

TEKMOVALNE SKUPINE

OVES

Gimnazija Ledina: 2.b (mentorica: Urška Mlakar)

MIKK Murska Sobota: MIKK’s crew junior (mentor: Boštjan La?en)

Gimnazija Antona Aškerca: Absurd (mentorica: Renata Vidi?)

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica: Bjanka Kršmanc)

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo: Diarea (mentor: Matevž Biber)

Gimnazija Šentvid: Nagice (mentorica: Nina Orli?)

Gimnazija Kranj: Kr vo? (mentor: Mihael Šorli)

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih (mentor: Toni Cahunek)

Gimnazija Nova Gorica 2: Primorski fantje (mentor: Tomaž Lapajne)

SVŠGL: Oktoberfest (mentorica: Metka Majer)

AJDA

Gimnazija Moste: Wotse (mentorica: Ena Kobentar)

Prva gimnazija Maribor: Družina Dagmar (mentorica: Metka Majer)

Gimnazija Bežigrad: Das Adi IX (mentorica: Zala Vidali)

Gimnazija Vi? 2: 00 Vi? (mentorica: Irena Strelec)

PŠENICA

Gimnazija Vi? 1: Softvi?i (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Antona Aškerca: ?’š ?aja (mentorica: Renata Vidi?)

Gimnazija Nova Gorica 1: Sveže (mentorica: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Poljane: inteRpol (mentorica: Alja Cerar)

 

Valilnica:

Gimnazija Vi? – mentorici: Irena Strelec in Katarina Flajšman

Gimnazija Jožeta Ple?nika – mentor: Toni Cahunek

TŠC Kranj – mentorica: Anja Bizjak

SVŠGL – mentorici: Mojca Dimec in Alja Cerar

Gimnazija Bežigrad – mentorica: Eva Jus

Gimnazija Poljane – mentorja: Miha Rodman in Jan Hrušovar

Gimnazija Jurija Vege Idrija – mentorica: Maša Pfeifer

 

MIŠ:

OŠ Majda Vrhovnik – mentorica: Urška Mlakar

OŠ Trnovo – mentorica: Ana Marija Miti?

OŠ Milan Šušterši? – mentorici: Staša Bra?i? in Veronika Hana Grubi?

OŠ Hinko Smrekar – mentorica: Alja Cerar

OŠ Stražiš?e Kranj – mentorica: Pina Gruden

Pionirski dom – mentorici: Bjanka Kršmanc in Urša Strehar Ben?ina

Hiša otrok in umetnosti – mentorica: Alenka Marini?

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Ven?ek Šupskih (Gimnazija Jožeta Ple?nika)
  2. Softvi?i (Gimnazija Vi? 1)
  3. Pioniromani (Pionirski dom) in WOTSE (Gimnazija Moste)

najbolj ošiljena improvizatorka: Zala Velkavrh (Das Adi IX – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen improvizator: Jan Kok (Ven?ek Šupskih – Gimnazija Jožeta Ple?nika)
najbolj ošiljena intro to?ka: Vedno ob nepravem ?asu (DIAREA – SŠOF)
najbolj ošiljen moderator: Juš Mil?inski
najbolj obetavna ŠILA skupina: SVŠGL – sodobni ples

 

Statistika:

10-letnica ustanovitve ŠILE, seek 4-dnevno praznovanje 20.-23. 3. 2007, ustanovitev MIŠ

Sodelovalo je 17 skupin v tekmovalnem delu, 7 v valilnici in 7 v MIŠ. Izvedli smo 47 rednih tekem ŠILE, 3 ekshibicije, 5 kulturnih dni za šole, 7 prireditev Valilnice in 8 prireditev MIŠ in 1 nastop ob svetovnem dnevu pitne vode, skupno pa 72 prireditev s 4.300 obiskovalci.

V projektih je sodelovalo okoli 350 mladih improvizatorjev.

 

EKIPE

Gimnazija Bežigrad – Das Adi IX

Mojca Kozinc, Zala Velkavrh, Andrej ?arni, Sarah Gomezel, Ajša Jeri?evi?, Dragan Nik?evi?, Klemen ?erni?, Lea Korva, Nataša Koprivšek, cure Ema Karo

Gimnazija Ledina – 2.b

Neža Bavdek, Iris Dežman, Mateja Grahovac, Pija Svetec, Nina Perko, Tines Špik, Denis Gale, Nejc Ložar, Urša Purkart

MIKK Murska Sobota – MIKK’s Crew junior

Petra Knavs, Hana Šavelj, Marko Kukelj, Iva Jennie Roš, Polona Žang, Anita Gregorec, Izak Horvat, David Tratnjek

Gimnazija Vi? – 00 Vi?

Monika Ferran, Luka Seliškar, Zala Mojca Jerman Koželi?ki, Natan Žabkar, Ajda Bra?i?, Urož Ažman, Nejka Šegatin, Tjaša Balanti?, Tadeja Mancini

Gimnazija Vi? valilnica

Kristijan Radikovi?, salve Jan Gospodari?, Nejc Bizjak, Neža Sluga, Jan Srp?ic, Marta Hojka, Anže Jesenovec, Tamara Laci?, Blaž Modic

Gimnazija Vi? – Soft(v)i?i

Tomislav Lueti?, Gašper Ažman, Jonas Žabkar, Aljaž Vesel, Maruša Ivan?i?, Blaž Zupan?i?, Maša Bizjak, Nastja Repše, Polona Piltaver, Klemen Hrovat

Gimnazija Bežigrad valilnica

Miha Zemlji?, Vid Sever, Nika Ambroži?, Tinka Vivoda Gobec, Ana Zupan?i?, Ula Štok, Ana Kogovšek, Alma M. Mozeti?, Rok Keglevi?

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • mentorski vikend na Debelem rti?u, 29. 9.–1. 10. 2006, delavnica za mentorje Trixi Brunschko (Theater am Bahnhof, Graz)
  • delavnica z Ramo Nicholas
  • moderatorska delavnica, vodi Juš Mil?inski (december 2006)
  • nastop na tiskovna konferenci ob svetovnem dnevu podnebnih sprememb (maj 2007)
  • Veliki ŠILA finale, 22. 6. 2007 pred KUDom France Prešeren: ob 17h MIŠ, ob 19h finale Softvi?i vs. Ven?ek Šupskih, moderira Juš Mil?inski, sledi še ekshibicija v dvorani: Duhovi s klepetalnice

 

ŠILA 10 let

20.–23. marec 2007

Desetletnica ustanovitve ŠILE – Šolske impro lige, tekmovanja v gledaliških improvizacijah

torek, 20. 3.

  • 19h: odprtje razstave fotografij, plakatov in ŠILA muzeja (avtorica razstave: Urška Boljkovac, oblikovanje gradiv: Tanja Radež)
  • 20h in 21.30: vklop ŠILA kina
  1. ZŠG 1999: Dogodek v mestu Gogi, Strahovi, Pohujšanje v dolini Šentflorijanski, Saloma /Dogodek + Strahovi + Pohujšanje + Saloma = Maturant 1999 v Vesolju 1999 (8 min)
  2. ZŠG 2000: Ljubezen + smrt = Maturant 2000 (9 min)
  3. ZŠG 2001: Ljubezen+ družba = Maturant 001 (11 min)
  4. Gostovanje ZŠG 2001 v Novi Gorici (režija in motaža Jure Plešec) (30 min)
  5. ZŠG 2002 Prišleki, Ljubezen, Smeh za leseno pregrado /Prišleki + Ljubezen + Smeh… = Maturant 2002 (9 min)
  6. ZŠG 2003 Zlo?in in kazen, Alamut /Zlo?in+Kazen+Alamut = Maturant 003 (6 min)
  7. ZŠG 2005 Menuet za kitaro, Komu zvoni (5 min)

Skupaj: 78 min, montaža in priredba Goran D. Bogdanovski

sreda 21. 3.

17.00: Ustanovitev MIŠ – Male impro šole za mlajše najstnike, nastop impro skupin OŠ Trnovo in Pionirskega doma

?etrtek 22. 3.

13-17h: ob vsaki polni uri vodeni ogledi po ŠILA razstavi

petek, 23. 3.

  • 17.00 omizje U?enje za gledališ?e, moderatorka Mojca Dimec Bogdanovski

ŠILA maraton – impro tekme treh generacij najboljših improvizatorjev:

  • 19h Pioniromani – MNKTN? (z gosti)
  • 21h Veni vidi vici – Zadrga s trga (z gosti)
  • 23h Vidci – Luške Gruške (z gosti)

 

OSEBJE

Moderatorji

Juš Mil?inski, Jan Hrušovar, Matevž Biber, Jure Karas, Svit Senkovi?, Toni Cahunek, Ana Marija Miti?, Gregor Gruden, Aljaž Gaberšek, Jani Šumak, Jaka Šubic, Staša Bra?i?, Igor Bra?i?, Tadej Pišek

Sodniki

Alja Cerar, Jan Hrušovar, Mistral Majer, Nejc Simši?, Marija Jakopin, Matevž Biber, Gordana Laci?, Ana Marija Miti?, Mihael Šorli, Bjanka Kršmanc, Luka Koren?i?, Zala Vidali, Maja Dekleva, Eva Jus, Toni Cahunek, Ena Kobentar, Miha Rodman, Meta Majer, Matevž Biber, Nina Orli?, Gašper Tesner, Mojca Redjko, Urška Mlakar, Gordana Laci?, Katarina Veselko, Vid Sodnik

Tehniki

David Andej Francky, Marko Bori?, Klemen Slavi?

Delegati

Nejc Simši?, Alenka Ogrin, Ana Marija Miti?, Ena Kobentar, Jan Hrušovar

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Nejc Simši?

 

PODPIRAJO NAS

JSKD

JSKD IO Ljubljana

MOL Urad za mladino in Oddelek za kulturo

Urad RS za mladino

Ministrstvo za šolstvo in šport

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve

TEKMOVALNE SKUPINE

SVISLI

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica:Bjanka Miho?ka)

Gimnazija Šentvid: Šeenti? (mentorica: Nina Orli?)

Gimnazija Vi? 1: Vi? You Were Here (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Nova Gorica: Džidži (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih (mentor: Toni Cahunek)

ŽMRLJE

Gimnazija Bežigrad 2: MNKTN? (mentorica: Ana Marija Miti?)

Gimnazija Poljane: inteRpol (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Bežigrad 1: Š?epci smeha (mentor: Andraž Banfi)

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana: Uoda (mentorica: Metka Majer)

Prva gimnazija Maribor: Družina Dagmar (mentorica: Metka Majer)

KAŠ?A

Gimnazija Vi? 2: Vi? Inc. (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Antona Aškerca: A.A.S (mentorica: Renata Vidi?)

Gimnazija Ledina: Ostali sodelavci (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Kranj: KR6 Voknvofnej (mentor: Boštjan Gorenc – Pižama)

Gimnazija Jurija Vege Idrija: Keš pice (mentorica: Bjanka Miho?ka)

 

Valilnica:

Gimnazija Vi? – mentorica: Sara Šoukal

Gimnazija Antona Aškerca – mentorica: Renata Vidi?

SŠOF – mentor: Matevž Biber

Gimnazija Slovenj Gradec – mentorica: Kaja Marinšek

MIKK Murska Sobota – mentor: Boštjan La?en

Pionirski dom – mentorica: Bjanka Miho?ka

Gimnazija Moste – mentorica: Ena Kobentar

Gimnazija Kranj – mentor: Mihael Šorli

SVŠGL – mentorica: Mojca Dimec

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Pioniromani (Pionirski dom)
  2. MNKTN? (Gimnazija Bežigrad 2)
  3. Vi? you were here (Gimnazija Vi? 1)
  4. Š?epci smeha (Gimnazija Bežigrad 1)

najbolj ošiljena improvizatorka: Urša Strehar Ben?ina (Pioniromani – Pionirski dom)
najbolj ošiljen improvizator: Svit Senkovi? (MNKTN? – Gimnazija Bežigrad 2)
najbolj ošiljena intro to?ka: Superheroji (Pioniromani – Pionirski dom)
najbolj obetavna ekipa sezone (valilnica): DIAREA (SŠOF)
najboljši moderator: Toni Cahunek
posebne kategorije:
– posebno priznanje za multiprakti?nost: Jan Hrušovar
– posebno priznanje za najboljšega lu?karja: David A. Francky

 

Statistika:

Izvedli smo 43 rednih prireditev ŠILE, find 16 valilniških sre?anj in 2 ekshibiciji. Sodelovalo je 15 ekip v tekmovanju in 10 ekip v valilnici v Ljubljani, Mariboru, Kranju, Novi Gorici, Idriji, Slovenj Gradcu in v Murski Soboti.

Predstave smo izvajali ve?inoma v KUDu France Prešeren v Ljubljani, pa tudi na Gimnaziji Kranj, na Prvi gimnaziji Maribor in na Gimnaziji Nova Gorica.

 

EKIPE

SVŠGL – Uoda

Nika Hren, Jerjen Dvoršak, Tanja Antonijevi?, Irena Kljuti?, Maja Živanovi?, David Anand Rajapakse, Tina Kenjalo

Gimnazija Kranj – Kranj 6: Voknvofnej

Sašo Stare, Rok Bohinc, Vid Sodnik, Polona Zaltel, Amanda Boutoute, Neža Zupanc, Ema Vratari?, Matic Bitenc

Gimnazija Bežigrad 1 – Š?epci smeha

Irena Rojko, Ajša Jeri?evi?, Andrej ?arni, Sarah Gomezelj, Niko Lah, Janja ?erviz, Jan Lukši?, Lea Korva, Van?i Žorž, Alenka Pestotnik

Gimnazija Vi? 2 – Vi? Inc.

Klemen Hrovar, Maša Bizjak, Nastja Repše, Aljaž Vesel, Nika Coti?, Maruša Ivan?i?, Ada Finci Terseglav

Gimnazija Bežigrad 2 – MNKTN?

Anže Virant, Mistral Majer, Eva Jus, Leonora Nuredini, Svit Senkovi?, Katarina Veselko, Maja Predali?, Dragan Nik?evi?, Klemen ?erni?, Zala Velkavrh, Mojca Kozinc

Pionirski dom – Pioniromani

Urša Strehar Ben?ina, Mira Petek, Luka Perpar, Anja Anžur, Janja Rudolf, Matija Klasinc, Sandi Skok, Tadej Pišek

Gimnazija Šentvid – Šeenti?

Tanja Semion, Zala Robežnik, Teja ?eperlin, Aljaž Koprivnikar, Katja Škori?, Blanka Slana, David, Saša Jani?

 

PREDLOGI SEZONE

znana oseba: Mr. Muscolo

sla?enje pod njenim oknom

teroristi?ni napad na Postonjsko jamo

Kaskaderji: kva?kanje spodnjih gat

žur za prvo menstruacijo

ekspert za pnevmati?no hulahopanje

Zgodovinski dogodek: Prešeren je izgubil freestyle battle

Zgodovinski dogodek: Ikarjev padec

?ustvo: neverjetno prakti?en

prostor: Poto?ka zijalka

Memoari: inkvizitor in vajenec

ekspert za nizkointeligen?no pivo

Crkn: Moja košuta je lahko tudi balon, dopis

?ubox: skrivni laboratorij na Inštitutu Jožef Štefan

ekspert za brisanj mej med dobrim in zlim

ekspert za skrivalnice z jetijem

Upor na ladji Snickers

Le kaj rabim?: mojster in vajenec iz alkimije

Crkn: Omar Naber The Movie

zgodovina EME

poklic: mikrobiolog

Zgodovinski dogodek: nastanek prvega slovana

Jara-raja: nedeljsko kosilo

o?e: Ghandi, mama: Ceca, na?in kontracepcije: slovenska zastava

Zgodovinski dogodek: uvedba celibata

novica dneva: Izumrli so vsi Irci

Pazi vombat!, kanadski triler

ekspert za pomivanje Windowsov

?ajniz box: albanski disko, propagandni film, art film, psiho drama

Kako se je razvila EMO scena!

Sedu-kle?u-ležu-stou: poganski obred

Zgodovinski dogodek: samomor zadnjega darkerja

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • mentorski vikend v Elerjih, delavnice izvedejo Maja Dekleva: Na zahodu kaj novega?, Ana Duša: Glas in petje, Nina Orli?: Theatre in Education (30. 9.–2. 10. 2005)
  • Uvedemo celoletno teoreti?no in prakti?no usposabljanje mentorjev.
  • Veliki ŠILA finale 23. 6. 2006 ob 19.00 pred KUDom France Prešeren, Pioniromani vs. MNKTN?, moderira Toni Cahunek. After program: reper Stare, Dragulja z ven?kom songov iz predstave Dragulji (Ana Marija Miti? in Nejc Simši?) in ŠILA bend The Leftovers (?lani ekipe MNKTN?)
  • Mednarodna mladinska izmenjava Eurobirokrat s Prago, ?eška. ?ehi se pri nas udeležijo delavnice, skupaj izvedemo predstavi v Ljubljani in Kamniku ter ?eško impro tekmo. (avgust do november 2006)

 

OSEBJE

Moderatorji

Toni Cahunek, Jan Hrušovar, Aljaž Gaberšek, Juš Mil?inski, Matevž Biber, Staša Bra?i?, Jani Šumak, Pižama, Jure Karas, Igor Bra?i?, Gregor Gruden, Veronika Hana Grubi?, Matic Kozina

Sodniki

Renata Vidi?, Jan Hrušovar, Rok Kunaver, Nejc Simši?, Alja Cerar, Nina Orli?, Ana Marija Miti?, Bjanka Miho?ka, Toni Cahunek, Miha Kante, Urška Mlakar, Miha Rodman, Gašper Tesner, Andraž Banfi, Mihael Šorli, Veronika Hana Grubi?, Uroš Žuraj, Metka Majer, Sara Šoukal, Tomaž Lapajne, Zala Vidali, Staša Bra?i?

Tehniki

Uroš Žuraj, David Andrej Francky, Klemen Slavi?

Delegati

Nejc Simši?, Alenka Ogrin, Ena Kobentar, Jan Hrušovar, Uroš Žuraj, Ana Marija Miti?

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Nejc Simši?

 

PODPIRAJO NAS

MOL Urad za mladino

JSKD

TEKMOVALNE SKUPINE

ORIENT

MIKK Murska Sobota: MIKK na kvadrat (mentorja: Gorazd Žilavec in Vito Vratarič)

Prva gimnazija Maribor: Družina Dagmar (mentor: Igor Bračič)

Gimnazija Slovenj Gradec: Lauženki (mentor: Matevž Biber)

Gimnazija Ledina: Krompir (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Venček Šupskih (mentorica: Maja Dekleva)

TROPIC

Eurošola: Bobi kul (mentor: Marko Krebelj)

Gimnazija Poljane 2: InteRpol (mentorica: Alja Cerar)

Gimnazija Nova Gorica: Džidži (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Šentvid: Šeentič (mentorica: Nina Orlić)

Gimnazija Jurija Vege Idrija: Keš Pice (mentorica: Bjanka Mihočka)

BRAZIL

Gimnazija Kranj: Voknvofnej (mentor: Boštjan Gorenc)

Gimnazija Bežigrad 2: Mnktnć (mentorica: Ana Marija Mitić)

Šolski center Aškerčeva 1: ŠC (mentorica: Renata Vidič)

Srednja šola za oblikovanje in fotografijo: Entschuldigung Durchfal (mentorica: Irena Duša)

Gimnazija Vič 1: Voč, Več, Vič (mentorica: Irena Strelec)

ZAMORČEK

Gimnazija Bežigrad 1: Bejž brez gat (mentorja: Martin Zupančič in Andraž Banfi)

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica: Bjanka Mihočka)

Šolski center Aškerčeva 2: DO S.I.T.G.A (mentor: Rok Kunaver)

Gimnazija Vič 2: Vi.Aj.Či (mentorica: Sara Šoukal)

Gimnazija Poljane 1: NOHT (mentor: Gregor Gruden)

 

Valilnica:

Gimnazija Vič – mentorica: Sara Šoukal

Gimnazija Antona Aškerca – mentorica: Renata Vidič

Gimnazija Jožeta Plečnika – mentor: Toni Cahunek

Waldorfska gimnazija – mentorica: Ena Kobentar

Gimnazija Bežigrad – mentor: Andraž Banfi

SVŠGL – mentorica: Metka Majer

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Pioniromani (Pionirski dom)
  2. MNKTNĆ (Gimnazija Bežigrad 2)
  3. Kešpice (Gimnazija Idrija) in Lauženki (Gimnazija Slovenj Gradec)

najbolj ošiljena improvizatorka: Urša Strehar Benčina (Pioniromani – Pionirski dom)
najbolj ošiljen improvizator: Tadej Pišek (Pioniromani – Pionirski dom)
najbolj ošiljena intro točka: Bila je to ona – Ana Marija (MNKTNĆ – Gimnazija Bežigrad 2)
naj novinec sezone: Denis Gale (Krompir – Gimnazija Ledina)
naj novinka sezone: Maša Pfeifer (Kešpice – Gimnazija Idrija)
najbolj obetavna ekipa sezone: Kešpice (Gimnazija Jurija Vege Idrija)
najboljši moderator: Toni Cahunek
posebne kategorije:
– najbolj fanatična izjava sezone: »Omar je zlato Evrope«, Tina Mernik (ŠC – ŠC Aškerčeva 1)
– najbolj uniformirana ekipa sezone: Entschuldigung Durchfall! (Entschuldigung Durchfal – SŠOF)
– pohvale za najbolje odigrano disciplino sezone:
Od P do P (Pioniromani – Pionirski dom)
Čigav sem? (MNKTNĆ – Gimnazija Bežigrad 2)
Crkn’ – za umiranje od Jerryja Springerja (Anja Anžur, Pioniromani – Pionirski dom)

 

Statistika:

Izvedli smo 47 rednih tekem, 4 valilniška srečanja, 2 ekshibiciji, kar je skupaj 63 prireditev, na katerih si je predstave ogledalo okoli 5000 obiskovalcev.

Sodelovalo je 17 ekip ŠILE, 6 valilniških ekip, kar je več kot 300 šilarjev iz Ljubljane, Kranja, Idrije, Nove Gorice, Maribora, Murske sobote in Slovenj Gradca.

Večino predstav smo izvedli v KUDu Grance Prešeren v Ljubljani, gostovali pa smo tudi v Murski Soboti, Novi Gorici, Slovenj Gradcu, Idriji, Kranju in na Prvi gimnaziji Maribor.

 

EKIPE

Gimnazija Šentvid – Šeentič

Luka Vehovec, Tine Bele, Teja Čeperlin, Zala Robežnik, Aljaž Koprivnikar, Vanja Tavzes, Tanja Semijon, Kristina Omers, Blanka Slana, Sara Badovinac, David Štedul, Vesna Zupančič

Gimnazija Vič 2 – Vi. Aj. Či.

Gašper Aznan, Nika Cotič, Aljaž Vesel, Jonas Žabkar, Toni Luetič, Ada Finc Terseglav, Petra Frce, Anja Sluga, Danaja Ker, Mia

Gimnazija Vič 1 – Voč Več Vič

Katra Nowak, Katarina Flajšman, Neja Avsec, Saša Vipotnik, Matic Kozina, Gordana Lacič, Anja Solarovič

Gimnazija Vič valilnica – Piščančki

Polona Piltaver, Maša Bizjak, Nastja Repše, Ana Beks, Eva Breskvar, Petra Zgaga, Hrovat Žiga, Mitja Mlinar

Gimnazija Bežigrad 1 – Bejž brez gat

Zala Vidali, Tamara Derviševič, Jože Buh, Peter Šanovič, Niko Lah, Jan Lukšič, Janja Červiz, Vanči Žorž, Nina Kušar, Andraž Leskovar, Anina Trobec, Alenka Pestotnik

Gimnazija Bežigrad 2 – Mnktnć

Anže Virant, Svit Senković, Dragan Nikčević, Eva Jus, Katarina Veselko, Maja Predalič, Leonora Nuredini, Mistral Majer

Gimnazija Bežigrad valilnica

Ema Karo, Klemen Černič, Sarah Gomezelj, Ajša Jeričevič, Andrej Čarni, Tjaša Peternelj, Lea Korva, Petra Veber, Irena Rojko, Izabela Rakar, Mojca Kozinc, Zala Velkavrh, Petra Petan, Katarina Sočan, Davor Škofič Mauer

Gimnazija Kranj – Voknvofnej

Miha Podlipnik, Mirče Mladenov, Neža Zupanc, Amanda Boutoute, Sašo Stare, Rok Bohinc, Katja Kastelic, Bine Žalohar, Matjaž Bogataj, Polona Zaletel, Vid Sodnik, Maruša Štibelj

Gimnazija Ledina – Krompir

Anja Zupančič, Mateja Urbančič, Janja Smrkolj, Marja Bajželj, Ana Špik, Denis Gale, Tines Špik

Gimnazija Jurija Vege Idrija – Kešpice

Tadeja Lapajne, Maša Pfeifer, Karin Erjavec, Anja Erjavec, Tina Koler, Anja Petrovčič, Tina Benčina, Anja Velikonja

novinci: Andeja Erjavec, Kaja Erjavec, Ema Križič, Petra Rupnik, Ana Ogrič, Rok Pirih

Pionirski dom – Pioniromani

Matija Klasinc, Urša Strehar Benčina, Tadej Pišek, Martin Kolarič, Janja Rudolf, Petra Komelj, Sandi Skok, Anja Anžur, Gala Karlovšek

Gimnazija Nova Gorica – Džidži

Rok Furlan, Viki Tomašič, Anja Pogelšek, Jana Sušan, Urša Tušar, Krtistina Božič, Maja Poturovič, Jaka Šuligoj, Sara Grahek

 

PREDLOGI SEZONE

travma za Roke: ne more se odločit katero tuno naj je

Zgodovinski dogodek: Bepop je začel igrati metal

Pol časa: V ruševinah minimundusa

šivalnica kiltov

Eksotični šprt: kung fu v širino

travma za Roke: kisla repa in zelje sta se stepla na krožniku

Pisalni stroj: Nekoč sem igral košarko zato kuža teci, pridiga

gojenje rož z ovirami

Knjižnji molj: Incest v kurilnici

TV dnevnik: Janša si je naredil drede

Žur: fobija pred alkoholom

Memori: včasih sta bila skupaj v turbo folk bendu

Suhe gate na dnu morja, potopis

protor za 3 minute: galska vasica

Čajniz box: pobrali smo zgodovinska obdobja, renesansa

Eksotični šport: kupovanje gat za valentinovo

odnos: bivši predsedniški kandidatki

dogodek za Čustveni virus: prikaz Marije

prostor: ljudska kuhinja

Babica gre po gobe, kronika

Lesi gre na plastično operacijo, srhljivka

ekspert za selitve mravelj iz točke A v točko B

koncentracijsko taborišče

alergična na svojo mamo

Pol časa: na Soški fronti

hitrostna obdukcija

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • Mladinska izmenjava Ašk Sarajevo v Sarajevu, Bosna. Spoznati in predstaviti pomen dvorjenja v različnih evropskih državah ter kako danes na ljubezen gledajo mladi. Udeleženci: Bosna, Poljska, Slovenija, tja gredo: Nejc Simšič, Ana Marija Mitić, Staša Bračič (september 2004)
  • mentorski vikend na Debelem rtiču z delavnicama Sebastijana Stariča – odrski gib in Ane Duša – glas (oktober 2004)
  • jesenska ŠILA delavnica: Tom Johnstone, dvodnevna za izkušene šilarje, 3. in 4. 11. 2004
  • mladinska izmenjava Improve your life together, Graz, Avstrija. Večje število mladih improvizatorjev iz Slovenije in Avstrije spoznava sovrstnike iz druge države in njihov impro projekt – najprej pridejo avstrijski dijaki k nam, nato pa naši šilarji v Graz (april 2005)
  • ŠILA je junija 2005 okviru programa Dobra družba prejela priznanje in nagrado kot primer dobre prakse nevladnih organizacij z obrazložitvijo:

»ŠILA se uspešno ukvarja z neformalnim izobraževanjem srednješolcev in jih s tem spodbuja k ustvarjalnosti in kreativnemu izražanju«.

  • Veliki ŠILA finale, 24. 6. 2005 pred KUDom France Prešeren, Pioniromani vs. MNKTNĆ, moderira Toni Cahunek. Po predstavi v dvorani sledi koncert Juševega benda Tacenski mudeli.
  • mladinska izmenjava D’ Ofusao Mediterranico v Aguedi, na Portugalskem, kultura sredozemskih dežel, gredo: Sašo Weilgoni, Peter Šanović, Nina Weiner, Nina Stojilov, Ana Marija Mitić, Jaka Šubic, Meta Majer, Nejc Simšič, Lana Klopčič (julij 2005)
  • ŠILA pomaga na novo ustanoviti Impro ligo

 

OSEBJE

Moderatorji

Toni Cahunek, Matevž Biber, Juš Milčinski, Staša Bračič, Gregor Gruden, Matija Pretnar, Rok Kunaver, Jani Šumak, Jure Karas

Sodniki

Renata Vidič, Gregor Gruden, Alja Cerar, Uroš Žuraj, Ana Marija Mitič, Irena Duša, Nejc Simšič, Gorazd Žilavec, Rok Kunaver, Andraž Banfi, Urška Mlakar, Tomaž Lapajne, Maja Dekleva, Vito Vratarič, Nina Orlič, Bjanka Mihočka, Marko Krebelj, Sara Šoukal, Veronika Hana Grubič, Blaž Kavčič, Mihael Šorli, Jure Karas, Igor Bračič, Boštjan Lačen, Vida Lešnjak, Matevž Biber

Tehniki

Matija Pretnar, David Andrej Francky, Tomaž Lapajne, Klemen Slavič

Delegati

Nejc Simšič, Alenka Ogrin, Ena Kobentar, Maja Dekleva, Uroš Žuraj

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Nejc Simšič

 

PODPIRAJO NAS

JSKD

MOL Urad za mladino

TEKMOVALNE SKUPINE

DIFENBAHIJA

Gimnazija Vi? 2: ?evap?vi?i (mentor: Sašo Pristavec)

Gimnazija Bežigrad 2: Mnktn? (mentorica: Ana Marija Miti?)

Gimnazija Poljane: NOHT (mentor: Gregor Gruden)

Gimnazija Antona Aškerca: ŠC (mentorica: Renata Vidi?)

FILODENDRON

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica: Bjanka Miho?ka)

Gimnazija Moste: GM Džaja (mentorica: Alenka Marini?)

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih (mentorica: Maja Dekleva)

Eurošola: Kendus Legendus (mentorja: Boštjan Kav?i? in Marko Krebelj)

SŠOF: Entshuldigiung Durchfall (mentorica: Irena Duša)

FIKUS

Gimnazija Ledina: Whichtree (mentorica: Urška Mlakar)

Gimnazja Antona Aškerca 2: Do S.I.T.G.A. (mentor: Rok Kunaver)

Gimnazija Bežigrad 1: Bejž brez gat (mentor: Martin Zupan?i?)

Gimnazija Nova Gorica: Novgen (mentorica: Mojca Dimec)

BENJAMIN

Gimnazija Vi? 1: Vo? Ve? Vi? (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Kranj: Voknvofnej (mentorja: Boštjan Gorenc in Mihael Šorli)

SREŠ Vegova: IK Proletarec (mentorica: Vida Cerkvenik Bren)

Gimnazija Šentvid: Birospirospiroza (mentor: Tomaž Lapajne)

Valilnica:

Gimnazija Slovenj Gradec – mentor: Matevž Biber

Gimnazija Poljane 2 – mentorica: Alja Cerar

SVŠGL – mentorica: Mojca Dimec

Gimnazija Nova Gorica 2 – mentor: Tomaž Lapajne

MIKK Murska Sobota – mentor: Vito Vratari?

Gimnazija Jurija Vege Idrija – mentorica: Bjanka Miho?ka

Prva gimnazija Maribor – mentorja: Igor Bra?i? in Mojca Redjko

ŠC Aškr?eva 3 – mentorica: Renata Vidi?

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Vo? Ve? Vi? (Gimnazija Vi? 1)
  2. Bejž brez gat (Gimnazija Bežigrad 1)
  3. Novgen (Gimnazija Nova Gorica)
  4. Noht (Gimnazija Poljane)

najbolj ošiljena improvizatorka: Staša Bra?i? (Novgen – Gimnazija Nova Gorica)
najbolj ošiljen improvizator: Aljaž Gaberšek (Vo? Ve? Vi? – Gimnazija Vi? 1)
najbolj ošiljena intro to?ka: Harem (Vo? Ve? Vi? – Gimnazija Vi? 1)
naj novinec sezone: Zoran Plesec (Novgen – Gimnazija Nova Gorica)
naj novinka sezone: Neja Avsec (?evap?vi?i – Gimnazija Vi? 2)
najbolj obetavna ekipa sezone: Entschuldigung Durchfall! (Entshuldigiung Durchfall – SŠOF)
najboljši moderator: Matevž Biber

 

Statistika:

Izvedli smo preko 60 prireditev ŠILE v sezoni, ampoule ve?ino v Ljubljani, nekaj pa tudi na Gimnaziji Kranj, v Kulturnem domu Nova Gorica in na Prvi gimnaziji Maribor.

 

PREDLOGI SEZONE

kemi?ni wc DIXI

Eksoti?ni šport: li?kanje banan

Ekspert za gluhoneme: ekspert za obujanje staroslovanskih obi?ajev

ekspert za vandranje

turisti?na potovanja z NLPji

Luzer: najslabši ilegalec

Kako nazaj sestaviti kremšnito?, psihološka grozljivka

ekspert za atletsko abecedo, Slovaška

travma za Roke: nima za burek

poklic: jedrski fizik

travma za Roke: tvoj brat je hodil z že poro?enim transvestitom

Crkn: Saloma mi je zgnila

odnos: vegeterjanec in pravnik

travma za Roke: jaz sem Metka in moj brat ni ve? to kar je bil

fobija pred enakono?jem

žival: morska krava

Pisalni stroj: Nasvidenje ob naslednjem zajtrku

novica za TV dnevnik: Slovenija je med petimi najbolj razvitimi evropskimi državami

Policijska preiskava: Nataliji Verboten ukrade modrc v semeniš?u

Crkn: Duhovnik in komet, cialis doktor roman

?uboks: Mars, moderna atonalna glasba, turbofolk, metal

Le kaj rabim: prestavljanje radiatorja po stanovanju

odnos: dunajski val?ek

ekspert za napa?no parkiranje

novica: Vesela sardela v Piranskem zalivu

Crkn: Moja noga, tvoj problem

Pisalni stroj: Enga na ramo in druzga pod pazduho, mit

prostor: dvojni bus

glasbeni žanr: uspavanka

Pri bogu prisežem da je bil roza Janez, eroti?ni triler iz Vatikana

prostor: inkubator

prostor: javni WC

o?e: Mario Galuni?, mama: Šeherezada, kontracepcijska metoda: žemlja

Babica mi je ukradla pir

Osamosvojitev ?rnu?

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • nastop na Mladem Prešernu pred KUDom France Prešeren: Slovo maturantov – nastop ŠILArjev, ki so zaznamovali ŠILO minulih let, 1. 9. 2003
  • prvi? uvajalni seminar za nove mentorje, vodijo Tomaž Lapajne, Mojca Dimec, Irena Strelec. Udeleženci: Nejc Simši?, Sara Šoukal, Juš Mil?inski, Ana Marija Miti?, Blaž Ra?i?, Marko Krebelj, Sašo Weilgoni, Ena Kobentar, Alja Cerar, Teja Gabrijel?i?, Matic Mo?nik – Pi?i, Mihael Šorli, Vesna Zupan?i?, Katarina Srna, Ana Ho?evar (september 2003)
  • mentorski vikend v Elerjih (oktober 2003)
  • organiziramo seminar za u?iteljice in u?itelje osnovnih šol (oktober 2013)
  • predstava EUforija na mednarodnem impro festivalu Goli oder – ŠILA predstava na temo vklju?evanja SLO v EU (v sodelovanju z Uradom vlade RS za informiranje),  24. 10. 2003
  • impro delavnica za šilarje z mentorico Jill Farris (Unexpected productions, Seattle) (28. in 29. 10. 2003)
  • kulturni dan srednje šole v Kinu Šiška: nastopajo šilarji iz Gimnazije Bežigrad, Gimnazije Vi?, Gimnazije Poljane, Gimnazije A. Aškerca (marec 2004)
  • 22. in 23. 4. 2004 delavnica za izkušene ŠILArje s Crumbsi
  • VELIKI ŠILA FINALE: ?etrtek 24.6.2004 ob 19h pred KUDom France Prešeren, preko 500 gledalcev, igrata Vo? ve? vi? in Bejž brez gat, pokal podeli Goro Osojnik, predstavo moderiral Dražen Dragojevi?
  • mladinska izmenjava The Gate of Friendship v Uherske Hradište, ?eška. Rasizem in ksenofobija skozi prizmo gledališ?a, udeleženci iz ?eške, Nem?ije in Slovenije, tja gredo: Renata Vidi?, Ajda Toman, Rok Matek, Gregor Gruden, Matevž Biber, Urška Mlakar, Peter Majeti? (julij 2004)

 

OSEBJE

Moderatorji

Dražen Dragojevi?, Toni Cahunek, Gregor Gruden, Juš Mil?inski, Matija Pretnar, Urška Mlakar, Matevž Biber, Jani Šumak, Pižama, Martin Zupan?i?

Sodniki

Maja Dekleva, Bjanka Miho?ka, Rok Kunaver, Renata Vidi?, Irena Duša, Martin Zupan?i?, Urška Mlakar, Gregor Gruden, Mihael Šorli, Renata Vidi?, Ana Marija Miti?, Irena Duša, Ajda Toman, Nejc Simši?, Blaž Kav?i?, Mojca Dimec, Marko Krebelj, Tomaž Lapajne, Alenka Marini?, Ena Kobentar, Irena Strelec, Blaž Ra?i?, Sašo Pristavec, Vida C. Bren, Katarina Srna

Tehniki

Matija Pretnar, Klemen Slavi?, David Andrej Francky, (Borut Cajnko)

Delegati

Nejc Simši?, Alenka Ogrin

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Operativa: Nejc Simši?

 

PODPIRAJO NAS

MOL Urad za mladino

MOL Oddelek za kulturo in raziskovalno dejavnost

Ministrstvo RS za šolstvo in šport

JSKD

TEKMOVALNE SKUPINE

SLIVE

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih (mentorica: Maja Dekleva)

Gimnazija Ledina: Pedodil (mentorja: Gasan Osojnik in Urška Mlakar)

Prva gimnazija Maribor: Glej, discount vre?ka (mentorja: Igor Bra?i? in Jani Šumak)

Gimnazija Vi? 2: ?evap?vi?i (mentor: Sašo Pristavec)

HRUŠKE

ŠC Ašker?eva 1: Kupola 410 (mentor: Rok Kunaver)

Gimnazija Poljane: NOHOT (mentor: Gregor Gruden)

Gimnazija Kranj: Vokvofnej (mentorja: Boštjan Gorenc – Pižama in Toni Cahunek)

Pionirski dom: Pioniromani (mentorica: Bjanka Miho?ka)

Gimnazija Vi? 1: Veni Vidi VICI (mentorica: Irena Strelec)

JABUKE

Gimnazija Bežigrad: Bejž brez gat (mentor: Martin Zupan?i?)

Gimnazija Šentvid: Heteronogi (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Šiška: Miške iz Šiške (mentorica: Lana Klop?i?)

ŠC Ašker?eva 2: ŠC (mentorica: Renata Vidi?)

Gimnazija Nova Gorica: Novgen (mentorica: Mojca Dimec)

VALILNICA – prvi?:

Gimnazija Moste – mentorica: Alenka Marini?

Gimnazija Bežigrad 2 – mentor: Vid Simoniti

ŠC Aškr?eva 3 – mentor: Rok Kunaver

ŠC Aškr?eva 4 – mentorica: Renata Vidi?

Eurošola – mentor: Blaž Kav?i?

SREŠ Vegova – mentorica: Vida Cerkvenik Bren

Gimnazija Vi? 3 – mentorica: Irena Strelec

Gimnazija Nova Gorica 2 – mentor: Tomaž Lapajne

SŠOF – mentorica: Irena Duša

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. Veni Vidi VICI (Gimnazija Vi? 1)
  2. Bejž brez gat (Gimnazija Bežigrad)
  3. Glej, viagra vre?ka! (Prva gimnazija Maribor)
  4. Šc (ŠC Ašker?eva 2)

najbolj ošiljena improvizatorka: Ana Marija Miti? (Veni Vidi VICI – Gimnazija Vi? 1)
najbolj ošiljen improvizator: Juš Mil?inski (Veni Vidi VICI – Gimnazija Vi? 1)
najbolj ošiljena intro to?ka: Od višine se zvrti (Veni Vidi VICI – Gimnazija Vi? 1)
naj novinec sezone: Miha Jure?i? (Šc – ŠC Ašker?eva 2)
najbolj obetavna ekipa sezone: Pioniromani (Pionirski dom)
najboljši moderator: Dražen Dragojevi?
posebne kategorije:
– najbolj prizadevna šilarka: Veronika Hana Grubi? (Ven?ek Šupskih – Gimnazija Jožeta Ple?nika)
– naj ŠILA veteranka: Sara Šoukal (Veni Vidi VICI – Gimnazija Vi? 1)
– posebne zasluge za ŠILO: Nejc Simši? (Veni Vidi VICI – Gimnazija Vi? 1)

 

Statistika:

Izvedli smo 38 tekem, ailment 7 ekshibicij, 10 valilniških sre?anj, 3 tekme laki luzer turnirja, skupaj 58 prireditev. Prvi? smo naredili tudi ŠILA majice.

 

EKIPE

Gimnazija Bežigrad 1 – Bejž brez gat 

Jaka Šubic, Pina Gruden, Marina Popovi?, Zala Vidali, Tjaša Jerak, Andraž Banfi, Peter Šanovi?

Gimnazija Jožeta Ple?nika – Ven?ek Šupskih

Pika Golob, Teja Gabriel?i?, Andreja Ivan?i?, Simon Brezovar, Meta Medvešek, Matej Kolenc, Jure Kren, Jernej Vre?ar, Vladimir Peršuri?, Meta Peterle, Veronika Hana Grubi?, Maja ?uk, Teja Jarc, Simona Skubic, Sandra Milev

Gimnazija Šentvid – Heteronogi

Zala Robežnik, Tanja Semijon, Aljaž Koprivnikar, Anže ?ernak, Ana Majkus, Blanka Slana, Manca Rizvi?, Vanja Tanzos, Nina Švabelj, Sabina Leben, Vesna Zupan?i?, Matevž Pistotnik, Matej Forte, Boris Stan?i?, Taja Sever, Primož Lesjak, Kristina Omers

ŠC Ašker?eva 2 – ŠC 

Mina Stojilov, Žiga Udovi?, Jan Boštjan?i?, Urška Ravnik, Maja Migli?, Miha Marjan, Miha Jure?i?, Andraž Gruden

Pionirski dom – Pioniromani

Anja Anžur, Peter Bizjak, Primož Gorišek, Gala Karlovšek, Matija Klasinc, Tadej Pišek, Sandi Skok, Urša Strehar Ben?ina

valilniška: Gimnazija Bežigrad 2 – Bežigrajski de?ki

Anina Trobec, Svit Senkovi?, Martina Gr?ar, Katarina Veselko, Anže Virant, Anja Voljavec, Mistral Majer, Tina Grden, Jana Kirn, Eva Jus, Boštjan ?eh, Marina ?ibej, Dora Šabec, Darja Leskovec, Maja Predali?, Leonora Nuredini

Prva gimnazija Maribor – Glej, Vre?ka! 

Matic Mo?nik, Metka Majer, Blaž Krump, Vid Šumak, Igor Pernek, Tanja Jankovi?, Matic Mo?nik – Pi?i

Gimnazija Vi? 2 – ?evap?vi?i 

Klemen Slavi?, Danaja Kek, Rok Dovjak, Vesna Vi?ar, Eva Kranjc, Nejc Pirnat, Barbara Seni?ar, Aleš Oven, Ruti Rous, Ena Kobentar, Katarina Starc

Gimnazija Ledina – Pedodil 

Tanja Zupan?i?, Janja Smrkolj, Ana Novak, Mitja Lovše, Marja Bajželj, Mateja Urban?i?

Gimnazija Poljane – NOHOT 

Klavdija Dežman, Katja SImon?i?, Ava Zupan?i?, Ela Meh, Miha Kante, Miha Rodman, Gordan Rakovi?, Tosja Flaker Berce, Žan Berce Flaker, Špela Pipan, Neža Nemec, Miha Mohorko, Matjaž Juren, Gašper

Gimnazija Šiška – Miške iz Šiške 

Larisa Loviš?ek, Ivan Zupan?i?, Žiga Heberle, Dan Prohart, Janez Vodopivec, Luka Cimpri?, Lidija Sušnik

Gimnazija Nova Gorica – Novgen

Kristina Beltram, Katja Bizjak, Staša Bra?i?, Nastja Bremec, Neja Brglez, Nea ?ernigoj, Maruša ?erb, Sara Ferfolja, Jure Gregor?i?, Erika Gregor?i?, Tanja Huski?, Manca Istini?, Alen Kramar, Sara Mikuž Fegic, Maja Murenc, Meta Primoži?, Matija Puž, Lara Rupnik, Petra Rupnik, Mojca Slokar, Blaž Smrekar, Nina Štor, Urša Tušar, Andrej Zalesjak, Sabina Zavadlav, Karin Zorn

 

PREDLOGI SEZONE

Zgodovinski dogodek: prvi koncert Helene Blagne

Pisalni stroj: Ko je drla So?a sem ostal brez prijateljev

morilsko orodje: Okelj

Moj praši? je vegeterjanec

trije siamski troj?ki se sre?ajo po 20ih letih

Moj pes je ve?ji od mene, naturalisti?ni roman

Pol ?asa: Kr? pri Savici

pri Laški lipi

skejt park

Pisalni stroj: Heidi tvoja dežela so gore, kriminalka

Kompost v dolini Šentflorjanski, potopis

travma za Roke: vedno se zarufa pr taroku

Od p do p: muzej hrane

Sre?al sem jo na levem ovinku

travma za Roke: doma je iz ?rnu?

 

DOGODKI IN PROJEKTI: 

  • ZŠG – Združeno ŠILA gledališ?e (u?ne gledališke predstave za maturante), 1999 – 2005
  • izvedemo prvi mentorski vikend (delovni vikend ŠILA mentorjev) v Elerjih (oktober 2002), kjer se oblikuje sodniški pripro?nik za ŠILO in Impro ligo ter uvede nove discipline: Zakladnica žaltavih (Eksperti), ?ibriš virus (Bla-bla), Prostorski skok (Zmigaj se!), Kav? potato/bajs (Ta posko?ne)
  • Den Helder: ekshibicijska tekma v KUDu France Prešeren 11. 10. 2002
  • Prvi mednarodni impro festival (SLO impro festival): predstave GAM Variete (ki je prva impro predstava v Sloveniji) in ŠILA Maestro. Pridejo Roland Trescher, Randy Dixon, Trixi Brunschko in Jakob Schwanghofer (november 2002)
  • predstava ob dnevu beguncev na Hribarjevem nabrežju, igrajo šilarji iz ŠC Ašker?eva in Gimnazije Poljane, moderira Gregor Gruden (junij 2003)
  • Laki luzers turnir: nastopijo ekipe Gimnazije Jožeta Ple?nika, Gimnazije Šentvid, Gimnazije Vi? 3, Gimnazije Poljane, Gimnazija Bežigrad 2, Gimnazija Vi? 2 in Gimnazija Kranj (14. 6. 2003)
  • Veliki ŠILA finale: 27. 6. 2003 ob 19h, Impro oder pri Maestru (kasneje parkiriš?e na Dalmatinovi, nasproti RTVja) v sklopu mednarodnega festivala uli?nega gledališ?a Ana Desetnica: Veni vidi Vi?i – Bejž brez gat, moderira Matevž Biber
  • projekt Impromenada v Vojvodini, izvedba impro delavnice za u?itelje gledališke pedagogike, Martin Zupan?i? prevede impro discipline v srbš?ino, šlo 10 mentorjev (junij 2003)
  • organiziramo mladinsko izmenjavo Mulce na ulce (Kidz on Streetz) s partnerji: D’Orfeu (Agueda, Portugalska), Semper Avanti (Wroclow, Poljska), Cooperativa Tanaliberatutti (Rimini, Italija). Delavnice uli?nega gledališ?a in glasbe v Ljubljani (Mladinski center Metelkova) in Mariboru ter produkcija na Ani Desetnici 2003. Za implementacijo teatra v vsakdanjem življenju in pripravo skupne predstave. Naši udeleženci: Urška Boljkovac, Rok Kunaver, Urška Mlakar, Jure Plešec (24. 6.-3. 7. 2003)
  • mladinska izmenjava Rainbow art v Campini, Romunija. Zamolxes Foundation izvede delavnice in kulturno izmenjavo, gredo: Gregor Gruden, Nejc Simši?, Ana Marija Miti?, Alja Cerar, Gašper Tesner, Vid Simoniti (september 2003)
  • mladinska izmenjava v Tatra mountains, Poljska, izdelava scenarija in snemanje filma, gredo: Urška Mlakar, Renata Vidi?, Urška Boljkovac (26. 6. -16. 7. 2003)
  • Mladinska izmenjava Ciper, udeleženci: Alenka Ogrin, Vid Simoniti, Sonja Vil?, Alenka Marini?, Gregor Moder, Lana Klop?i?, Jaka Saje, Jani Šumak, Ajda Toman, Matija Pretnar, Nejc Simši?, Uroš Žuraj, Peter Žerjavi?, Ana Marija Miti? (avgust 2003)
  • Izvedba impro delavnic v Izoli (z JSKD), mentor Jakob Schweighofer (Graz) (avgust 2003)

 

ZDRUŽENO ŠILA GLEDALIŠ?E (ZŠG)

ZŠG 2003: Zlo?in+Kazen+Alamut = Maturant 003

Dostojevski: Zlo?in in Kazen in Bartol: Alamut

Uprizoritve v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma:

Premiera: ponedeljek 24.2.2003 ob 19h

Ponovitve: 25. 2./ 26. 2./ 11. 3./ 12. 3./ 23. 4./ 24. 4./ 25. 4.

Avtorji:

Mojca Dimec (zamisel projekta in režija), Renata Vidi? (asistentka režije), Irena Pivka (scenografija), Maja Smrekar (kostumografija), Matej Kejžar inGoran Bogdanovski (koreografija), Borut Cajnko (oblikovanje lu?i), Marija Mojca Punger?ar in Mojca Dimec (video režija), Ana Duša, Goran Završnik, DJ Borka (avtorji glasbe), Ana Duša, Goran Završnik, DJ Borka, Mare Pšeni?nik, Ana Marija Miti? (izvajalci glasbe), Ana Duša (pevsko vodstvo), Jure Vlahovi? (oblikovanje zvoka), Tanja Radež (grafi?na podoba), Miha Fras (fotografije), Irena Mrhar (maska), Ana Kos (frizure), Marija Mojca Punger?ar, Boštjan Miha Jambrek, Goran Završnik, Goran Bogdanovski (video kamera), Marija Mojca Punger?ar (video montaža)

Nastopajo?i:

Ninka Balent, Alja Cerar, Matevž ?esen, Aleš ?u?ek, Tosja Flaker Berce, Žan Flaker Berce, Miha Jure?i?, Sandra Hecman, Magdalena Kos, Katja Legin, Maja Lesar, Miha Marijan, Peter Marolt, Sara Matas, Nataša Matjašec-Šubelj, Tina Mernik, Ana Marija Miti?, Ljubica Mlinar, Indira Mujanovi?, Sandra Oman, Nija Panteli?, Ajda Pirš, Anja Rupnik, Vesna Smrekar, Dina Samec, Nastasja Sergejevna Hunina, Nejc Simši?, Elizabeta Steklasa, Mojca Šeme, Gašper Tesner, Žiga Udovi?, Tina U?akar, Ana Urbanc, Sašo Weilgoni, Katarina Žakelj

 

 

OSEBJE

Moderatorji

Matevž Biber, Jure Karas, Toni Cahunek, Pižama, Dražen Dragojevi?, Gregor Gruden, Urška Mlakar, Alenka Marini?, Martin Zupan?i?, Igor Bra?i?, (Aljaž Gaberšek, Nejc Simši?)

Sodniki

Marija Jakopin, Uroš Žuraj, Ajda Toman, Irena Strelec, Ana Duša, Irena Duša, Jure Karas, Renata Vidi?, Matija Pretnar, Maja Dekleva, Ana Ho?evar, Jaka Ajdišek, (Sara Šoukal, Nejc Simši?, Vesna Zupan?i?), Kim Komljanec

Tehniki

Matija Pretnar, Uroš Žuraj, Juš Mil?inski, David Andrej Francky, Goran Završnik, Martin Zupan?i?

Delegati

Alenka Ogrin, Martin Zupan?i?, Marija Jakopin, Uroš Žuraj, Jaka Ajdišek, Matija Pretnar, (Ena Kobentar)

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Tekmovalne skupine

VODA

ŠC Ašker?eva: Kupola 410 (mentorja: Mojca Dimec in Rok Kunaver)

Gimnazija Bežigrad: Bejž brez gat (mentor: Martin Zupan?i?)

Gimnazija Vi? 2: ?evap?vi?i (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Šiška: Che Guevara team (mentor: Gregor Moder)

Prva gimnazija Maribor: Toti Štamperli (mentor: Igor Bra?i?)

ZRAK

Gimnazija Vi? 1: Veni, treatment Vidi, Vi?i (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Jožeta Ple?nika: Ven?ek Šupskih (mentorica: Maja Dekleva)

Gimnazija Ledina: Pedodil (mentor: Gasan Osojnik)

Gimnazija Poljane 2: Polpa tolpa (mentor: Gregor Gruden)

Gimnazija Nova Gorica: Novgen (mentor: Mojca Dimec)

OGENJ

Gimnazija Poljane: Bl’ jak’ ne (mentorja: Mojca Dimec in Gregor Gruden)

Gimnazija Kranj: Voknvofnej (mentor: Boštjan Gorenc)

Srednja elektro šola Vegova: Vegeta 4 (mentorica: Vida Cerkvenik Bren)

Gimnazija Šentvid: St.Weed (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Moste: Icokejtubigej (mentorica: Maja Poljanec)

 

ekipe v uvajanju

Brble (podmladek na Radiu Študent) – mentor: Sre?ko Meh

 

Najboljši sezone

  1. Veni Vidi VI?I (Gimnazija Vi? 1)
  2. Bejž brez gat (Gimnazija Bežigrad)
  3. Toti štamperli (Prva gimnazija Maribor) in Bl’jak’ne (Gimnazija Poljane)

najbolj ošiljena improvizatorka: Ana Ho?evar (Bejž brez gat – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen improvizator: Vid Simoniti (Bejž brez gat – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen intro: The Loncers – razbijamo ket nori (Veni Vidi VI?I – Gimnazija Vi? 1)
najbolj energi?en šilar: Sašo Weilgoni (Kupola 410 – ŠC Ašker?eva)
najboljši moderator: Dražen Dragojevi?

 

Statistika:

5. sezona, buy izvedli smo okoli 70 prireditev, od tega 39 rednih tekem, ve?ino v KUDu, gostovanja pa v Mariboru, Novi Gorici in v Kranju. Sodelovalo 15 ekip, kar je skupno okoli 150 mladih improvizatorjev.

 

EKIPE

Gimnazija Ledina – Pedodil – prisr?no evfori?ne deklice oziroma de?ek iz Ledine

Ana Špik, Janja Smrkolj, Ana Novak, Tina Zdešar, Mitja Lovše, Marja Bajželj, Mateja Urban?i?, Tanja Zupan?i?

Gimnazija Bežigrad – Bejž brez gat

Marina Klemen?i?, Zala Vidali, Tjaša Jerak, Marina Popovi?, Pina Gruden, Neja Intihar, Peter Šanovi?, Jaka Šubic

Gimnazija Kranj – Voknvofnej

Mihael Šorli, Bine Žalohar, Urša Petri?, Mir?e Mladenov, Miha Podlipnik, Nejc Be?an, Ema Vratari?, Mateja Teran, Aleš Kr?, Nežka Pretnar, Maruša Štibelj, Matic Kranjc

Gimnazija Šiška – Che Guevara team

Žiga Heberle, Rok Debeljak, Janez Vodopivec, Larisa Loviš?ek, Luka Cimpri?, Anja Pugelj

Gimnazija Šentvid – St.Weed

Cvikelj Lana, Forte Matej, Lesjak Primož, Sever Taja, Stan?i? Boris, Švabelj Nina, Matevž Pistotnik Cooky, Vesna Zupan?i?

Gimnazija Jožeta Ple?nika – Ven?ek Šupskih

Pika Golob, Una Softi?, Nina Furek, Eva Brovinski, Teja Gabrijel?i?, Andreja Ivan?i?, Simon Brezovar, Meta Medvešek, Matej Kolenc, Jure Kren, Jernej Vre?ar, Veronika Hana Grubi?, Vladimir Peršuri?

Gimnazija Moste – Icokejtubigej

Stanojevi? Ana, Igor Godina, Gašper Petri?, Miro Š?eki?, Luka Koren?i?, Maja P.

Gimnazija Vi? 1 – Veni Vidi Vi?i

Juš Mil?inski, Sara Šoukal, Barbara Seni?ar, Eva Peklaj, Nejc Simši?, Matej Hercog, Ana Šimenc, Dani Modrej, David Andrej Francky

Gimnazija Vi? 2 – ?evap?vi?i

Klemen Slavi?, Eva Kranjc, Gea ?esnovar, Jernej Cesar, Vasja Simi?, Gregor Skvar?a, Nejc Pirnat, Ruti Rous, Ljubo Simi?, Vasja Simi?, Sara Mekinc, Vesna Vi?ar, Ena Kobentar, Gregor Skvar?a

ŠC Ašker?eva – Kupola 410

Peter Marolt, Sašo Weilgoni, Sara Matas, Nija Panteri?, Nika Balent, Ajda Pirš, Danaja Novak, Dina Samec, Nejc Kugler

Gimnazija Poljane 1 – Bljakne

Ana Urbanc, Alja Cerar, Katarina Žakelj, Marja Kuzmani?, Dušan Tomaš, Urša Borši?, Martin Jankovi?, Eva Bertok

 

PREDLOGI SEZONE

ekspert za poezijo afriških tigrov

Eksoti?ni šport: obmetavanje z živ?nimi razvalinami

krst pri kavici

Expert za gluhoneme: dretje v jeseni

Johnu Lenonu je ukradel znamko v sirotišnici

Kako postati moški in zakaj, doktor roman

Roke expert: nudizem na visokih višinah

Knjižni molj: bordel, Od Pregla do Kosma?a

Potop Titanika v Dravi

Knjižni molj: pralnica denarja, knjiga: Nekaj o Freudu

travma za Roke: pono?i ga je napadel velik cmok

Zgodovinski dogodek: napad na Napoleonov WC

Expert džibriš: fižol?kanje v steno

Zgodovinski dogodek: ko vrže Eva Adamu jabolko v glavo

kazen: na pamet se mora nau?iti Gospodarja prstanov

Pisalni stroj: Nikoli ne bom tako mo?an kot moj o?ka, ?arovniški roman

Pisalni stroj: Umor je narisala

gondola za na Krvavec

travma za Roke: strah jo je pravljic s sre?nim koncem

Roke expert: me?evanje s krvavicami

Pisalni stroj: Zakaj ne smem zaštihati babice in dedka, pridiga

ekspert za podaljševanje ?lanstva partije

Pol ?asa: moja putka ima mlade

solisti?en nastop gosenice

barvanje velikono?nih jajc s krvjo

Luzer: okoljevarstvenik

pogoriš?e

Le kaj rabim: kuharski dvoboj

Pol ?asa: pandin brlog

Roke: mama me je kopala v bojlerju

Roke: O?e se je vedno son?il v tangicah

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • septembra 2001 se za?ne pouk impro gledališ?a v u?nem program umetniške gledališke gimnazije v Novi Gorici
  • ZŠG – Združeno ŠILA gledališ?e (u?ne gledališke predstave za maturante), 1999 – 2005
  • Ekshibicijske tekme: (organizirata Juš in Nejc) 12.10. Piflarji vs. Frajerji, 19.10. Rejverji vs. Ostali svet, 26.10. Naravneži vs. Mestneži, 16.11. Center vs. Provinca
  • intenzivna delavnica za za?etnike z mentorjem Martinom Zupan?i?em (oktober 2001)
  • delavnica za izkušene šilarje: Longforms v Mariboru, vodi Dražen Dragojevi? (november 2001)
  • nastopi in impro kviz z gostujo?ii literati na 17. knjižnem sejmu (november 2001)
  • jesensko ŠILA otipavanje turnir (24. in 25. 11. 2001)
  • Lucky Luzers turnir, sobota, 18. 5. 2002
  • Nastopi v prostorih Pivovarne Union za odli?njake (junij 2002)
  • Veliki ŠILA finale na Ani Desetnici v ?etrtek, 27 .6., pred Maestrom na Impro odru, Veni vidi vi?i – Bejž brez gat, moderira Toni Cahunek
  • Ana Desetnica: Impro oder med 28.-30.6. 2002, nastopali ŠILA, Impro liga in Impro klub ter ŠILA: Mulce na ulce
  • Lent 2002: impro delavnice v Sve?ini, organizacija ŠILA in Prva gimnazija Maribor, sledi predstavitev delavnic na Lentu (julij 2002)
  • North East Westival, Den Helder, Nizozemska, 2001, 2002
  • impro delavnice v Izoli (JSKD) (avgust 2002)

 

ZDRUŽENO ŠILA GLEDALIŠ?E (ZŠG)

ZŠG 2002: Prišleki + Ljubezen + Smeh… = Maturant 2002

Lojze Kova?i? – Prišleki (1. del), Marjan Rožanc – Ljubezen, Jani Virk – Smeh za leseno pregrado

Uprizoritve:

Premiera torek 19.2.2002 ob 17h v Linhartovi dvorani

Ponovitve: 20. 2./ 12. 3./ 13 .3./ 19. 3./ 20. 3./ 21. 3./ 29. 3.*

*v Primorskem dramskem gledališ?u v Novi Gorici

Avtorji:

Mojca Dimec (režija in zamisel projekta), Irena Pivka (scenografija), Maja Smrekar (kostumografija), Marija Mojca Punger?ar (video), Ana Duša in Goran Završnik (glasba), DJ Borka, Jani Muji? (oblikovanje zvoka), Davor Balent (oblikovanje lu?i), Borut Cajnko (tehni?ni sodelavec), Tanja Radež, studio Tandar (grafi?na podoba), Miha Fras (fotografije), Matjaž Tomaži? (ra?unalniška animacija)

Nastopajo?i:

Urška Boljkovac, Alja Cerar, Gregor Gruden, Martin Jankovi?, Rok Kunaver, Urška Mlakar, Nejc Simši?, Ajda Toman, Ana Urbanc, Renata Vidi?, Sašo Weilgoni

 

Maraton Združenega ŠILA gledališ?a (sobota 20. 10. 2001, Klub Gromka)

14.00 kosilo

15.00 Lepa Vida/voda

15.45 Maturant 99 Dogodek + Strahovi + Pohujšanje + Saloma = Maturant 99

17.00 Maturant 00: Ljubezen + Smrt = maturant 00

19.15 Maturant 01 Ljubezen + družba = Maturant 001

21.30 ve?erja

22.30 ŠILIADA impro obleganje Nove Gorice, road movie

 

OSEBJE

Moderatorji

Toni Cahunek, Jure Karas, Dražen Dragojevi?, Matevž Biber, Pižama, Igor Bra?i?, Alenka Marini?, Martin Zupan?i?

(Juš Mil?inski, Vid Simoniti, Jani Šumak)

Sodniki

Marija Jakopin, Irena Duša, Irena Strelec, Renata Vidi?, Jure Karas, Ajda Toman, Matej Zajec, Matija Pretnar, Zoran Petri?, Maja Poljanec, Senja Pollak, Andrej Težak, Tomaž Lapajne, Ana Duša, Igor Bra?i?, Brigita Dane, Ada Kogovšek, Jaka Ajdišek

(Ajda Toman, Nejc Simši?, Staša Bra?i?, Renata Vidi?, Ana Ho?evar, Urška Mlakar, Juš Mil?inski, Gasan Osojnik)

Tehniki

Matija Pretnar, Boštjan Golob, Goran Završnik, Borut Cajnko, Blaž Kav?i?, Samo Ljubeši?, Andrej Težak

Delegati

Alenka Ogrin, Nejc Simši?, Juš Mil?inski, Marija Jakopin

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

Tekmovalne skupine

KOPRIVE

Gimnazija Poljane: Bl’jak’ne (mentorica: Mojca Dimec)

Srednja elektro šola Vegova: Pleme Kunta Kinte (mentor: Boris Divjak)

Gimnazija Vič 2: Un v 1. vrsti ma odvezane vezalke (mentorica: Irena Strelec)

Gimnazija Moste: Itsokejtubigej (mentorica: Maja Poljanec)

Prva gimnazija Maribor: Toti štamperli (mentor: Igor Bračič)

REGRATI

Gimnazija Bežigrad: Zadrga s trga (mentor: Martin Zupančič)

Gimnazija Šentvid: Kriminateljci (mentor: Tomaž Lapajne)

ŠC Rudolf Maister Kamnik: Smokiji (mentor: Goran Završnik)

Gimnazija Ledina: P.E.D.O.D.I.L. – prisrčno evforične deklice oziroma dečki iz Ledine (mentor: Gasan Osojnik)

BODEČE NEŽE

Gimnazija Vič 1: Veni Vidi Viči (mentorica: Irena Strelec)

Srednja kemijska šola in gimnazija Aškerčeva: Kupola 410 (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Kranj: Kremšnite (mentorja: Goran Završnik in Boštjan Gorenc)

Gimnazija Šiška: MB LB TEAM (mentor: Gregor Moder)

Gimnazija Jožeta Plečnika: Šubskih 5 do 10 (mentorica: Maja Dekleva)

 

Najboljši sezone

  1. mesto: Zadrga strga (Gimnazija Bežigrad)
  2. mesto: Veni Vidi VICI (Gimnazija Vič 1)
  3. mesto: Bl’ ja k’ ne (Gimnazija Poljane)

najbolj ošiljena improvizatorka: Alenka Marinič (Zadrga strga – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen improvizator: Juš Milčinski (Veni Vidi Viči – Gimnazija Vič 1)
najbolj ošiljen intro: TV (Toti štamperli – Prva gimnazija Maribor)
najbolj ošiljen impro par: Nejc Simšič in Juš Milčinski (Veni Vidi Viči – Gimnazija Vič 1)
najboljši moderator: Toni Cahunek

Statistika:

17.11.2000 začetek, 36 rednih tekem, 10 ekshibicij, sodelovalo 14 skupin, ZŠG igralo predstavo Maturant v CDju

 

EKIPE

Gimnazija Bežigrad – Zadrga strga

Alenka Marinič, Vid Simoniti, Sonja Vilč, Ana Hočevar, Julija Srdelič, Jaka Šubic, Tina Košir, Matija Prentar, Teja Lipovšek, Eva Berdajs, Andraž Banfi, Peter Šanovič, Marina Klemenčič

Gimnazija Vič 2 – Un v 1. vrsti ma odvezane vezalke

Klemen Slavič, Eva Kranjc, Gea Česnovar, Jernej Cesar, Vasja Simič, Gregor Skvarča, Nejc Pirnat, Nina Kozlevčar, Matej Hercog

Gimnazija Ledina – Pedodil

Tina Zdešar, Mateja Urbančič, Evelina Kudrevičius, Danijela Vukovič, Žiga Pokoren, Mitja Lovše, Ina Kresal

Gimnazija Jožeta Plečnika – Šubskih 5 do 10

Pika Golob, Una Softič, Nina Furek, Eva Brovinski, Teja Gabrielčič, Andreja Ivančič, Simon Brezovar, Maruša Krevs, Vid Polončič Ruparčič

Srednja kemijska šola in gimnazija Aškerčeva – Kupola 410

Peter Marolt, Dina Samec, Danaja Novak, Sašo Weilgoni, Ajda Pirš, Sara Matas, Nia Pantelič, Nejc Kugler, Minka Balent

Gimnazija Poljane – Bl’ jak’ ne

Alja Cerar, Žiga Papler, Marija Kuzmanič, Katarina Žakelj, Ana Urbanc, Nataša Gjura, Alenka Vozelj, Jerca Mesec, Matej Gobec, Mateja Adamič, Matej Avsenak, Mišo Mičić, Lidija Sušnik

Gimnazija Vič 1 – Veni vidi viči

Sara Šoukal, David Andrej Francky, Juš Milčinski, Eva Peklaj, Nejc Simšič, Aljaž Gaberšek, Miha Veršnjak, Ana Šimenc, Tjaša Ivančič

Gimnazija Šentvid – Kriminateljci

Nina Holz, Samo Jakoš, Vesna Zupančič, Jan Sitar, Matevž Pistotnik, Rok Govednik, Matej Forte, Špela Grmek, Tina Perič, Nina Pavlič, Boris Stančič, Lana Cvikelj, Taja Sever

Gimnazija Kranj – Kremšnite

Mihael Šorli, Nejc Bečan, Aleš Krč, Ema Vratarič, Mateja Teran, Matic Kranjc

Šolski center Rudolf Maister Kamnik – Smokiji

Nuša Avguštin, Jani Novljan, Žiga Jerman, Maruša Jakopič, Rok Tavčar, Klemen Brumec, Saša Čad, Anja Premelč

 

PREDLOGI SEZONE

Kekec med skalo in smreko

Kmečka pesma

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • ZŠG – Združeno ŠILA gledališče (učne gledališke predstave za maturante), 1999 – 2005
  • med jesenskimi počitnicami delavnica Martina Zupančiča
  • nastop ZŠG, povezovanje programa in delavnica na Transgeneracijah Y (maj 2001)
  • nastop na Vizijah 2001 v Kulturnem domu Nova Gorica s predstavo Ljubezen + družba = Maturant 001 (18. 5. 2001)
  • nastopi v prostorih Pivovarne Union, prireditev za odličnjake (junij 2001)
  • Veliki ŠILA finale: četrtek, 28.6.2001 ob 20. uri v Parku Zvezda, v okviru mednarodnega festivala uličnega gledališča Ana Desetnica, moderira Toni Cahunek.
  • Impromenada, v Ljubljano pride Mostarski teater mladih. Izvede se tridnevna impro delavnica, ki jo vodita Igor Bračič in Jure Karas in mednarodna impro tekma BiH:SLO. (27. 6.-2. 7. 2001)
  • mladinska izmenjava Richter Fundation, North East Westival na Nizozemskem, Den Helder. Udeležba na gledaliških delavnicah: Juš Milčinski, Nejc Simšič, Alja Cerar, Ana Urbanc, Luka Rahne, Jani Šumak, Marko Petrovič, Marko Krebelj, Andrej Težak (julij 2001)
  • mladinska izmenjava festival d’Orfusion na Portugalskem, Aguedo. Udeležijo se Lana Klopčič, Senja Pollak, Nina Miri, Jure Plešec, Jaka Saje, Toni Cahunek, Matej Zalar, Radko Žižić (julij 2001)
  • mladinska izmenjava Global Euphoria v Angliji, Liverpool. Šilarji se udeležijo delavnic mednarodnega uličnega festival Brouhaha v Liverpoolu, in nastopijo s predstavo Oprostite! ter pesmijo Sonja the Nurse. Nastane The Elephant and the Fruit oz. Slon in Sadež. (25. 7.–5. 8. 2001)
  • Organiziramo International Summer Theatre Camp v Izoli, 23.-31. 8. 2001. Delavnice izvajajo Roland Trescher (München), Dan Goldstein (New York) – format sitcom in Martin Zupančič.

 

ZDRUŽENO ŠILA GLEDALIŠČE (ZŠG)

ZŠG 2001: Ljubezen + Družba = Maturant 001:

Puškin – Pikova dama, Guy de Maupassant – Debeluška, Vladimir Bartol – Konec pustolovstva, Alojz Rebula – Votel je kras, Prežihov Voranc – Samorastniki

Avtorji:

Mojca Dimec (zamisel projekta in režiserka), Irena Pivka (scenografija), Maja Smrekar (kostumografija), Ana Duša in Goran Završnik (glasba), Damjan Levec-Emperatrizz (Maska in pričeska), Suzana Lužar (maska in pričeska), Borut Canjko (oblikovanje luči), Studio Tandar (grafična podoba)

Nastopajoči:

Rok Kunaver, Gregor Gruden, Urška Mlakar, Renata Vidič, Vid Valič, Matevž Biber, Dušan Tomaš, Urška Boršič, Urška Boljkovac, Alja Cerar, Nina Miri, Ana Urbanc, Ajda Toman, Martin Jankovič, Gasan Osojnik, Katarina Žakelj

Uprizoritve v Štihovi dvorani Cankarjevega doma

Premiera 1.2.2001 CD Štihova dvorana, 19h

Ponovitve: 2. 2./ 5. 2./ 6. 2./ 7. 2./ 8. 3./ 9. 3./ 18. 4./ 19. 4.

 

OSEBJE

Moderatorji

Toni Cahunek, Dražen Dragojević, Pižama, Igor Bračič, Jure Karas, Martin Zupančič, Vid Valič, Nina Miri, Dušan Tomaš

Sodniki

Andrej Težak, Jure Karas, Mateja Hrastar, Marija Jakopin, Maja Poljanec, Gasan Osojnik, Irena Strelec, Senja Pollak, Boris Divjak, Brigita Dane, Renata Vidič, Martin Zupančič, Vid Simoniti, Eva Bertok, Jaka Verbič, Alenka Marinič

Tehniki

Borut Cajnko, Peter, Zoran, Andreja, Ana Duša, Boris

Delegati

Alenka Ogrin, Andrej Težak, Gasan Osojnik

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

TEKMOVALNE SKUPINE

A(rašidi)

Gimnazija Ledina: SADISDI (mentorica: Mojca Funkl)

Gimnazija Škofja Loka: Makaronflajš (mentorica: Maja Poljanec)

Gimnazija Aškerčeva: Kupola 410 (mentorica: Mojca Dimec)

Prva gimnazija Maribor: Hcanje proti vetru 

B(anane)

Gimnazija Bežigrad: Bože Božo (mentor: Martin Zupančič)

Gimnazija Kranj: Kremšnite (mentorja: Goran Završnik in Boštjan Gorenc)

Gimnazija Črnomelj: Mutanti (mentorici: Maja Poljanec in Mojca Funkl)

Gimnazija Šiška: Alge 

C

Gimnazija Poljane: Bl’jak’ne (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Vič: Veni Vidi Viči (mentorica: Irena Strelec)

Srednja elektro šola Vegova: Smukci (mentor: Boris Divjak)

Gimnazija Šentvid: Štekdoza in fazenbrifer (mentorja: Irena Duša in Tomaž Lapajne)

 

V uvajanju:

Grupa z Rufa

Velenje, Murska Sobota, Kočevje in Piran

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Bože Božo (Gimnazija Bežigrad)
  2. mesto: Bl’ ja k’ ne (Gimnazija Poljane)
  3. mesto: Hcanje proti vetru (Prva gimnazija Maribor)
  4. mesto: Kremšnite (Gimnazija Kranj)

najbolj ošiljena improvizatorka: Maja Dekleva (Bože Božo – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen improvizator: Jure Karas (Bože Božo – Gimnazija Bežigrad)
najbolj ošiljen intro: Smetana (SADISDI – Gimnazija Ledina)
najboljši moderator: Dražen Dragojević
najbolj revolucionarni šilar: Gašper Fele – Polž (Kremšnite – Gimnazija Kranj)

 

EKIPE

Gimnazija Kranj – Kremšnite

Toni Cahunek, Špela Camlek, Gašper Fele, Katja Jazbec, Špela Pangeršič. Jelena Pantelič, Maja Petkovski, Martin Žibert

Gimnazija Vič – Veni Vidi Viči

Nejc Simšič, Matej Hercog, Juš Milčinski, Sašo Pristavec, Danijel Modrej, Barbara Seničar, Eva Peklaj, Sara Šoukal, Ana Šimenc, Ana Veselko

Grupa z Rufa

Sara Šoukal, Nejc Tomažič, Roza Anžlovar, Katjuša Kovačič, Alja Cerar, Una Softič, Črt Tčko Krisch, Ana Urbanc, Jaka Verbič

Gimnazija Črnomelj – Mutanti

Merima Čelik, Irena Jordan, Damijan Muhič, Ana Pavlišič, Andrej Pavlišič, Martin Jakša, Vesna Špehar

Gimnazija Škofja Loka – Makaronflajš

Peter Rozinger, Polona Lotrič, Polona Braniselj, Jaka Oman, Tina Orešnik, Marjeta Pavlovec

neznana ekipa

Debevec Jasmina, Funkl Katja, Marolt Nena, Maja Kozamernik, Sašo Pristavec, Lukič Luka, Irena Evačič

Srednja kemijska šola in gimnazija Aškerčeva – Vidci

Ajda Toman, Urška Boljkovec, Renata Vidič, Brina samec, Vid Valič, Rok Kunaver, Eva Rešetar

Gimnazija Šentvid – Štekdoza in fazenbrifer

Petra Jurič, Maja Grmovšek, Tjaša Kumer, Samo Baškovč, Marko Sluga, Iva Pavlica, Janja Hubad, Katarina Draksler

Gimnazija Bežigrad – Bože Božo

Irena Perpar, Ana Hočevar, Maja Dekleva, Uroš Veber, Vida Cerkvenik-Bren, Jure Karas, Špela Zidar, Tanja Bojc, Alenka Marinič, Katarina Drenik

Gimnazija Ledina – SADISDI

Iva Talaber, Nada Mihajlovič, Kaja Remškar, Veronika Babič, Urša Mlakar, Gasan Osojnik, Ivan Adanja, Tadej-Bor Bratko, Maruša Strguljc, Savina Dornik, Sanja Brus

Gimnazija Poljane – Poljapane

Eva Bertok, Dunja Rosina, Gal Škerjanc-Kabarne, Urša Boršič, Alenka Matjašič, Marja Kuzmanič-Mastnak, Matevž Biber, Martin Jankovič

 

PREDLOGI SEZONE

travma za Roke: hotel sem biti manjši

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • ZŠG – Združeno ŠILA gledališče, učne gledališke predstave za maturante (1999 – 2005)
  • nastopa na Festivalu generacija X v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma ob odprtju festivala in ŠILA tekma med Bože Božo in Bl’jak’ne (april 2000)
  • vabilo na Malo Impro Šolo: impro namenjen učencem osnovnih šol od 5. do 8. razreda pod vodstvom mentorja Tomaža Lapajneta, 1. del ob sredah oktober-december 1999
  • Nastopi v Pivovarni Union (junij  2000)
  • Predstavitveni večer ŠILE za starše, 12.11. 1999 v KUDu France Prešeren
  • ŠILA gostuje na RTV v oddaji Sence adolescence na Valu 202 (11. 11. 1999)
  • nastop na Tednu knjige (20. 4. 2000)
  • nastop v Novi Gorici (21. 4. 2000)
  • nastop za Dance (april 2000)
  • VELIKI ŠILA FINALE: sobota, 1.7.2000 Atrij ob Čopovi za McDonaldsom, v sklopu mednarodnega festivala uličnih gledališč Ana Desetnica

 

ZDRUŽENO ŠILA GLEDALIŠČE (ZŠG)

ZŠG 2000: Ljubezen + Smrt = Maturant 2000

DELA: Ivan Tavčar: V zali (amandus), Ivan Pregelj: Matkova Tina, Prežihov Voranc: Ljubezen na odoru, Edvard Kocbek: Črna orhideja, Andrej Hieng: Grob, Ciril Kosmač: Sreča

Nastopajoči: Matevž Biber, Eva Bertok, Urša Boršič, Urša Boljkovac, Toni Cahunek, Gašper Fele, Gasan Osojnik, Vanja Makovec, Alenka Marinič, Urša Mlakar, Klemen Mauhler, Nina Miri, Jure Plešec, Eva Rešetar, Brina Sanec, Ajda Toman, Dušan Tomaš, Vid Valič, Renata Vidič, Janko Mazi,

Urša Toman (maska), Maja Smrekar (kostumografinja), Irena Pivka (scenografija), Borut Cajnko (oblikovanje luči), Tanja Radež, studio Tandar (grafična podoba), Goran Završnik, Ana Duša, Miha Arh (glasba)

 

OSEBJE

Moderatorji

Igor Bračič, Dražen Dragojević, Gregor Moder, Martin Zupančič, Ilija Bizjak, Pižama, Tanja Taštanoska, Vid Valič

Sodniki

Irena Strelec, Andrej Težak, Nana Milčinski, Marija Jakopin – Mici, Senja Pollak, Živa Vidic, Brigita Dane, Mateja Hrastar, Martin Zupančič, Tanja Taštanoska

Tehniki

Andreja, Goran Završnik, Mateja, Borut Cajnko, Miha Klep

Delegati

Alenka Ogrin, Mojca Dimec

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

 

Podpirajo nas

Zavod RS za šolstvo – projekt Odprta šola 2000

Urad RS za mladino

Sklad RS JSKD

TEKMOVALNE SKUPINE

LEPI

Gimnazija Ledina: S.A.D.I.S.D. (mentorica: Mojca Funkl)

Gimnazija Šentvid: Šentšid (mentorja: Tomaž Lapajne in Irena Duša)

Gimnazija Šiška: Š (mentor: Janez Usenik)

Gimnazija Kranj: Kremšnite (mentorja: Goran Završnik in Boštjan Gorenc)

Grupa z rufa (mentorica: Mojca Dimec)

PAMETNI

Srednja kemijska šola in gimnazija Ašker?eva: Vidci (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Bežigrad: Bože božo (mentor: Martin Zupan?i?)

Gimnazija Vi?: Mojstri deVi?niki (mentorici: Irena Strelec in Mojca Funkl)

Gimnazija Škofija Loka: Makaronflajš (mentorica: Maja Poljanec)

PREBRISANI

Trgovska Akademija: Ortogióle (mentorica: Irena Duša)

Gimnazija Poljane: Japane (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija ?rnomelj: Mutanti (mentorici: Maja Poljanec in Mojca Funkl)

Prva gimnazija Maribor: Bukove elektrode (mentor: Matjaž Javšnik)

Ekipe v uvajanju:

Srednja elektro šola Ljubljana (mentor: Boris Divjak)

Gimnazija Ko?evje (mentor: Janez Usenik)

Gimnazija Velenje (mentorica: Mojca Funkl)

Srednje šole Murske Sobote (mentor: Vlado Vlaškali?)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

  1. mesto: Vidci (ŠC Ašker?eva)
  2. mesto: “Š” (Gimnazija Šiška)
  3. mesto: S.A.D.I.S.D.I. (Gimnazija Ledina)

najbolj ošiljena improvizatorka: Ajda Toman (Vidci – ŠC Ašker?eva)
najbolj ošiljena improvizatorja: Vid Vali? (Vidci – ŠC Ašker?eva) in Jože Robežnik (“Š” – Gimnazija Šiška)
najbolj ošiljeni intro to?ki: Baywatch (S.A.D.I.S.D.I. – Gimnazija Ledina) in Dež (Vidci – ŠC Ašker?eva)
najbolj homogena ekipa sezone: S.A.D.I.S.D.I. (Gimnazija Ledina)
najbolj podtalno delujo?a ekipa: Bukove Elektrode (Prva gimnazija Maribor)

 

Statistika:

Sodelujo?ih 12 ekip + osnovnošolci Grupa z rufa =13, diagnosis tekme potekajo vsak petek zve?er v KUDu France Prešeren, finalni del (za 4 ekipe) pa ob nedeljah.

Izvedli smo preko 50 prireditev, od tega 34 rednega dela, na katerih je sodelovalo 200 mladih, od tega 12 mentorjev. Predstave si je ogledalo preko 5000 obiskovalcev.

Januarja smo šli na gostovanje v ?rnomelj.

 

DISCIPLINE

  1. EKSPERTI

Stare: Ekspert ekspert, Ekspert ?ibriš, Zgodovinski dogodek, Luzer

Nove: Roke ekspert, Predavatelj ?ibriš

  1. BLA-BLA

Stare: Sinhronizacija, Od P do P

Nove: Didaskalije, Knjižni molj, Številke

  1. PRIPOVED

Stare: Crkn’, cialis Roke, Pisalni stroj, Proces

Nove: Film tedna (R), Memoari

  1. MARŠ VEN

Stare: Tri minute, Morilec (R), Poklic, Žur

Nove: Govorilna ura, Policijska preiskava, ?igav sem?

  1. ZMIGAJ SE!

Stare: Stop, Eksoti?ni šport, Neznani predmet

Nove: Polovi?ni ?as, Kaskaderji, Sedu-kle?u-ležu-stou (R), Le kaj rabim?

  1. TA POSKO?NE

Stare in nove: ?uskok, Žanrski skok (R), ?ajniz boks – ?ustva (R), ?ajniz boks – žanri, ?ustveni virus, Žanrski virus (R), Šizorandi – ?ustva, Šizorandi – žanri (R), Jara-raja

  1. ZA GLEDALCE

Nove: Ugani kdo pride na ve?erjo, Zvo?ni efekti, Lutke, Stebri

(R) = pomeni, da je disciplina rezervirana, neobvezna; ?e jo ekipa obvlada, jo lahko na tekmi igra

 

DOGODKI IN PROJEKTI:

  • Prvo Združeno ŠILA gledališ?e ZŠG – u?ne gledališke predstave za maturante – Dogodek v mestu Gogi, Strahovi, Pohujšanje v dolini Šentflorjanski, Saloma
  • vabilo na Malo impro šolo: impro namenjen u?encem osnovnih šol od 5. do 8. razreda pod vodstvom mentorja Tomaža Lapajneta, 1. del ob sredah oktober-december 1998
  • petdnevna impro delavnica v Ljubljani, vodi Katie Walsh iz London Theatresports (februar 1999)
  • nastop na Dnevih slovenskega izobraževanja v Cankarjevem domu 19. 3. 1999
  • nastop v angleš?ini: šilarji se predstavijo dijakom iz Danske, v sodelovanju z Društvom slovensko danskega prijateljstva (marec in april 1999)
  • ŠILA nastop v španš?ini ob obisku delegacije “Mladi za Evropo” iz Španije 20. 3. 1999. Na ve?eru gledaliških improvizacij v španš?ini nastopijo šilarji iz Gimnazije Poljane
  • Nastop v Cankarjevem domu v okviru festivala mladinskih gledališ? Podobe trenutkov (1. 4. 1999)
  • nastop v Križankah v okviru mednarodnega seminarja “Mladi za Evropo” (22. 4. 1999)
  • nastop na 12. Linhartovem sre?anju v Tolminu (maj 1999)
  • nastop šilarjev na promociji akcije Urada za mladino “Ti povej” (maj 1999)
  • Veliki finale – ŠILA žur v amfiteatru pri Starem Gleju na Poljanah, sobota, 22. 5. 99 ob 19h. Predstavo si je ogledalo preko 400 gledalcev, 2. finalna tekma, moderiral Pižama z asistentko Eva Bertok. Dodatni program: plesni nastop Združenega ŠILA gledališ?a iz predstave Maturant ’99 – orientalski ples /  to?ka “Prešernove pesmi v priredbah” – Jure Zrnec in Janez Usenik / impro to?ka s prostovoljci (šilarji) iz ob?instva. Zmagovalna ekipa prejme pokal Prvega ra?una Nove ljubljanske banke. Po zaklju?ku predstave sledi še druženje ob glasbi.
  • izvedemo Laki luzers turnir iz tekmovanja izpadlih ekip, ki ga sodijo in moderirajo šilarji (2 glavni sodnici sta Irena in Mici) (junij 1999)
  • nastop na prireditvi ob mednarodnem dnevu begunca oz. dnevu solidarnosti (junij 1999)
  • izvedemo mednarodno prireditev Impro brez meja/Impro without frontiers/Impro ohne grenze, kjer šilarji nastopijo z ekipo najboljših avstrijskih mladih improvizatorjev iz Schulerlige. Nastop je v sklopu Ane Desetnice v prostorih Starega Gleja na Poljanah v soboto, 3. 7. 1999 ob 18h
  • nastop na mednarodnem festivalu Lent (4. 7. 1999)
  • organiziramo mednarodni impro tabor v Izoli z udeleženci iz Avstrije, Italije in Slovenije, ki ga vodita nemška improvizatorja Roland Trescher in Andreas Wolf (avgust 1999)

 

ZDRUŽENO ŠILA GLEDALIŠ?E (ZŠG)

Dogodek + Strahovi + Pohujšanje + Saloma = Maturant 1999 v Vesolju 1999

Predstava tematizira izbrana besedila za maturo iz slovenš?ine  na interpretativnem, razpravljalnem in primerjalnem nivoju. Besedila za maturo 1999 so Grum – Dogodek v mestu Gogi, Ibsen – Strahovi, Cankar – Pohujšanje v dolini šentflorjanski in Wilde – Saloma.

ZŠG je vklju?eno v projekt Odprta šola. Predstava traja 2 uri. Vse predstave so v KUDu France Prešeren ob ?etrtkih ob 16h ter ob petkih ob 13h.

Uprizoritve:

Premiera: 5. 3. 1999 Maturant 1999 ob 19h v KUD France Prešeren

11. 3./ 12. 3./ 19. 3./ 1. 4./ 2. 4./ 3. 4./ 9. 4./ 10. 4./ 22. 4./ 23. 4./ 24. 4./ 14. 5./ 15. 5. 1999

Sodelujo?i:

AVTORJI: Mojca Dimec (režiserka), Katja Mihurko–Poniž (dramaturgija), Irena Pivka (scenografija), Studio Tandar (oblikovanje), Ema Kugler (kostumografka), Alenka Ogrin (organizatorka), Borut Cajnko (oblikovalec lu?i)

IZVAJALCI: Jure Plešec, Gregor Gruden, Jaka Saje, Senja Pollak, Nina Miri, Lana Klop?i?, Urška Boljkovac, Rok Kunaver, Brina Samec, Renata Vidi?, Ajda Toman, Vid Vali?, Sofija Horvat, Gasan Osojnik-?rnivec, Matevž Biber, Vanja Makovec, Nevenka Kri?kovi?, Sanja Jerman?i?, Eva Rešetar, Nejc Tomaži?

 

OSEBJE

Moderatorji

Mojca Funkl, Martin Zupan?i?, Janez Usenik, Pižama – Boštjan Gorenc, Tanja Taštanoska, Goro Osojnik, Mojca Dimec, Ilija Bizjak, Tomaž Lapajne, Jure Plešec, Jure Zrnec, Janez Trontelj, Jože Robežnik, Jure Karas, Matevž Biber, Lana Klopi?i?

Sodniki

Irena Strelec, Tomaž Lapajne, Mateja Hrastar, Marija Jakopin, Brigita Dane, Aliki Kalagasidu, Janez Lapajne, Jože Štih, Maja Poljanec, Goran Završnik, Jure Rudolf, Gasan Osojnik, Vladimir Vlaškali?, Gregor Usenik, Andrej Težak, Nana Mil?inski, Tjaša Kumer, Živa Vidic, Iva Talaber, Renata Vidi?, Ivan Adanja, Urška Mlakar

Tehniki

Borut Cajnko, Jaka Miheli?, Gasan Osojnik

Delegati

Alenka Ogrin, Irena Strelec

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

 

PODPIRAJO NAS

ŠOU – DOS

Urad RS za mladino

MOL Urad za mladino

Sklad RS za ljubiteljske dejavnosti (SLKD)

Donacija: Open Society Institute – Slovenia

TEKMOVALNE SKUPINE

Lepi

Gimnazija Poljane: Lüške Grüške (mentorica: Mojca Dimec)

Srednja kemijska šola in gimnazija Ašker?eva: Vidci (mentorica: Mojca Dimec)

Gimnazija Vi?: Mojstri deVi?niki (mentorici: Mojca Funkl in Irena Strelec)

Prva gimnazija Maribor: Bukove elektrode (mentor: Matjaž Javšnik)

Pametni

Gimnazija Šentvid: Šentšid (mentor: Tomaž Lapajne)

Gimnazija Bežigrad: Mismonismo (mentor: Martin Zupan?i?)

Srednja upravno administrativna šola: Focke (mentor: Žiga Saksida)

Gimnazija Ledina: S.A.D.I.S.D. (mentorja: Goran Završnik in Mojca Funkl)

 

NAJBOLJŠI SEZONE

1. mesto: Lüške Grüške (Gimnazija Poljane)

2. mesto: S.A.D.I.S.D.I. (Gimnazija Ledina)

3. mesto: Vidci (Ašker?eva gimnazija)

Naj šilarki: Lana Klop?i? (Lüške Grüške, sick Gimnazija Poljane) in Maruša Strgulc (S.A.D.I.S.D.I., Gimnazija Ledina)

 

Poro?ilo:

Gostovanja izvedli v Mariboru (marec) in Murski Soboti (april).

Predstavile so se tudi ekipe iz Gimnazije Šiška, Srednje ekonomske šole (enota trgovska akademija), Gimnazije ?rnomelj, Gimnazije Škofja loka in Grupa z rufa (osnovnošolci Male impro šole).

ŠILA delavnice se pri?nejo v Mariboru, ?rnomlju, Kopru, Kamniku, na Gimnaziji Škofja loka in na murskosoboških srednjih šolah.

V novembru 1997 se za?nejo predstavitvena sre?anja ob nedeljah v KUDu France Prešeren, februarja in marca se izvaja tekmovalni del ŠILE ob nedeljah ter aprila in maja – finalni del ŠILE.

 

LESTVICA

Lüške Grüške, 1. mesto

S.A.D.I.S.D.I., 2. mesto

Vidci, 3. mesto

Šentšid, 4. mesto

Bukove elektrode, 5. mesto

Mismonismo, 6. mesto

deVi?niki, 7. mesto

Focke, 8.mesto

 

Grupa z rufa oz. Mala impro šola v sezoni 97/98:

Sara Šoukal, Katjuša Kova?i?, Roza Anžlovar, Nejc Tomaži?, Alja Cerar, Vesna Hauschild, ?rt Krisch, Una Softi?

Nato se v 98/99 pridružijo Matija Klasinc, Jaka Verbi?, Ana Urbanc, Zora Golob in Zala Polon?i?.

 

OBVEZNE DISCIPLINE

DODATNE DISCIPLINE

Crkn’ Ekspert ?ibriš
Stop Sinhronizacija
Ekspert-ekspert Morilec
3 minute Žur
Eksoti?ni sport Od P do P
Roke
?uskok
Pisalni stroj
Poklic
Neznani predmet
Zgodovinski dogodek
?ajniz box

DOGODKI IN SODELOVANJA:

  • izvedemo ŠILA tekmo z Avstrijci v Gledališ?u Glej, 4. 4. 1998
  • predstava na festivalu Podobe trenutkov, festivalu mladinskih gledališ? v Štihovi dvorani Cankarjevega doma. Odigra se tekma med Gimnazijo Poljane in Gimnazijo Šentvid, 8. 4. 1998 ob 21h
  • poletna impro delavnica v Ljubljani, ki jo izvedeta 2 tuja mentorja z British Councila (6. do 10. 6. 1988)
  • Veliki FINALE: Lüške Grüške in S.A.D.I.S.D., vstopnina: 300 SIT, Stari Glej zunaj, 7. 6. 1998
  • gostovanje ŠILE na Lentu: turnir 3 najboljših ŠILA ekip in doma?inov iz Prve gimnazije Maribor (27. in 28. 6. 98)
  • zmagovalci sezone se udeležijo sre?anja z najboljšo avstrijsko ekipo v Gradzu na mednarodnem festivalu mladinskih gledališ? (3./4. 7. 1998)
  • Poletna impro delavnica longforma (fishbowl), vodita: Katie Walsh in Alisdair Boddington, dvorana JSKD Beethownova (6. do 16. 7.)
  • Poletni mednarodni impro tabor v Gornji Radgoni/Bad Redkersburg, z udeleženci iz Avstrije, Slovenije, Danske, Italije in Francije (20. do 26. 7. 1998)

 

OSEBJE

Konferansjeji/Moderatorji

Goro Osojnik, Matjaž Javšnik, Gregor Usenik, Jure Zrnec, Kim Komljanec, Miha Brajnik

Sodniki

Mateja Hrastar, Irena Strelec, Roger Metcalfe, Brigita Dane, Aliki Kalagasidu, Hana Kova?, Janez Lapajne, Jože Štih, Boštjan Doma, Manca Razbovšek, Vlado Vlaškali?, Marija Jakopin – Mici

Tehniki

Jaka Miheli?, Borut Cajnko, Irena Duša

Delegati

Alenka Ogrin, Mojca Dimec

Vodstvo projekta in koordinacija: Alenka Ogrin

Strokovno vodstvo: Mojca Dimec

 

PODPIRAJO NAS

MOL Urad za mladino

ŠOU – Dijaki

Ministrstvo za šolstvo in šport

Urad RS za mladino

21. marec 1997:

ŠILO – Šolsko impro ligo ustanovita Alenka Ogrin in Mojca Dimec

21. 3. 1997 ustanovitev in prva predstavitev ŠILE, troche slovenskega srednješolskega tekmovanja v gledaliških improvizacijah

 

TURNIR

7. 6. 1997: prvi celodnevni turnir petih ljubljanskih gimnazij v KUDu France Prešeren v Ljubljani. Tekme so na sporedu cel dan od 11h dalje vsako polno uro, online ob 21h pa sledi razglasitev rezultatov.

Sodelujejo Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Šentvid, Gimnazija Poljane, Aškr?eva gimnazija in Srednja upravno administrativna šola. Gostuje tudi mlada ekipa iz Kopra.

 

EKIPE

Lüške Grüške (Gimnazija Poljane)

Šentšid (Gimnazija Šentvid)

Stankomat (Gimnazija Bežigrad)

Popolo (Koper)

Dorijan Grej (SUAŠ)

Vidci (Aškr?eva – Srednja kemijska)

 

LESTVICA

  1. Stankomat (Gimnazija Bežigrad)
  2. Šentšid (Gimnazija Šentvid)
  3. Lüške Grüške (Gimnazija Poljane)

 

OSEBJE

Konferansje/moderator: Matjaž Javšnik, Janez Usenik, Kolja Saksida

Sodniki: Roger Metcalfe, Mateja Hrastar, Janez Usenik, Gregor Usenik, Alenka Ogrin, Mojca Dimec

Delegati: Alenka Ogrin

Tehniki: Borut Cajnko

Mentorji:

  • Gimnazija Bežigrad – Ana Duša, Martin Zupan?i?
  • Gimnazija Šentvid – Irena Duša, Tomaž Lapajne
  • Gimnazija Poljane – Mojca Dimec
  • Gimnazija Vi? – Gorazd Osojnik
  • Srednja kemijska šola in gimnazija – Mojca Dimec
  • Srednja upravno administrativna šola – Žiga Saksida
  • ZKO Koper – Žiga Saksida in Gorazd Osojnik 

 

PLAN ZA NAPREJ

Na?rt za naslednjo sezono: + 5 novih ekip iz Ljubljane, 1 iz Kopra, 1 iz Kranja, 1 iz Maribora.

Tekme kontinuirano vsako soboto ob 11h dopoldan v KUDu, finalne pa ob petkih ob 20h.

Plan gostovanj v Celju, Novem mestu po gimnazijah in srednjih šolah.

 

 

PODPIRA NAS

Urad RS za mladino